RX 580 sistemde yayında oyun oynarken yayın kasıyor

İşletim sistemi
Windows 10

ardark

Femtopat
Daha fazla  
Selamlar tekrardan, OBS ile GTA 5 RP yayınları yapmak istiyorum fakat oyunu akıcı bir şekilde oynarken yayına baktığım zaman aşırı bir FPS düşmesi söz konusu. Başka yayıncılar yayın yaparken sıkıntı olmuyor. Üstelik benim sistemim daha çözüm olarak ayriyeten 8 GB RAM aldım fakat sorunum aynı, değişmedi. Yardımcı olursanız sevinirim.

Sistem özelliklerim:
Ekran kartı; ASUS ROG STRIX RX580 OC 8 GB.
İşlemci; Intel i3-9100F.
RAM; HyperX Fury 8 GB siyah 2666MHz CL16 DDR4 2X.
Anakart; ASUS Prime H310M.
SSD; Adata 240GB SU630 SATA.
Kasa; Power Boost VK-G3701B.

İçlemciniz yayın yapmak için uygun değil maalesef. 4C/4T bir işlemci tek çekirdek performansı tatmin edici düzeyde sadece oyun oynanacaksa işinizi rahat görür ama iş çoklu çekirdeğe geldiği zaman iyi denemez. Yayın yapmak istiyorsanız 6C/12T bir işlemciye geçin minimum. Yoksa sıkıntı yaşatabilir. Sistemi ne zaman topladınız? Keşke toplamadan önce konu açsaydınız ve yayın yapacağınızı belirtseydiniz. Ryzen ve 10. nesil Intel işlemciler yayın için daha uygun.

Artı -1 Eksi
İçlemciniz yayın yapmak için uygun değil maalesef. 4C/4T bir işlemci tek çekirdek performansı tatmin edici düzeyde sadece oyun oynanacaksa işinizi rahat görür ama iş çoklu çekirdeğe geldiği zaman iyi denemez. Yayın yapmak istiyorsanız 6C/12T bir işlemciye geçin minimum. Yoksa sıkıntı yaşatabilir. Sistemi ne zaman topladınız? Keşke toplamadan önce konu açsaydınız ve yayın yapacağınızı belirtseydiniz. Ryzen ve 10. nesil Intel işlemciler yayın için daha uygun.

Yayın kodeği GPU üzerinden verilerek gayet düzgün yayın yapılabilir, yanlış bilgi vermeyin.

sistemi 3 ay önce topladım ama toplarken yayın açma isteğim yoktu malesef

Yeni konular

Geri
Yukarı