RX 580 sisteme 3-4 bin TL işlemci önerisi

İntel'in 7. nesline kadar yükseltebilirsiniz, ancak sadece bir nesil artırmak için 4.000 TL gibi yüksek bir ücret ödemek mantıklı değildir. Üstelik, bu yükseltmenin getireceği performans farkı da maksimum %5-6 olacaktır.

Yok olmaz max 7. nesil
Hocam o zaman yeni anakart mı almalıyım, nası kurtulucam şu sorundan?

H310 anakartı 9. ve 10. nesilleri destekliyor. B250 ise 7. ve 8. nesilleri.

10.nesili desteklediğine emin misiniz hocam? İleride upgrade atabilirim aklımda olsun.

Bu anakarttan bahsediyorum.

Hocam o zaman yeni anakart mı almalıyım, nasıl kurtulacağım şu sorundan?

B450M Pro Max anakart alıp Ryzen 5 3600 takabilirsiniz ikisini çok rahat 4K ya alabilirsiniz ben de böyle yapmayı düşünüyorum :)

Hocam o zaman yeni anakart mı almalıyım, nası kurtulucam şu sorundan?
Evet maalesef yeni anakart almanız gerek. Aslında bu sebebden insanlar amd alıyor. Amd-in bir anakartı 6 sene cpu desteği sağlıyor. İntelde ise böyle birşey yok.

10.nesili desteklediğine emin misiniz hocam? İleride upgrade atabilirim aklımda olsun.

Bu anakarttan bahsediyorum.

Pardon yanlış info vermişim 8 ve 9. nesilleri destekliyormuş
1704111298022.png

Değer mi hocam kaydadeğer bir fark olur mu iki sistem arasında? Ve şu an elimdekileri satabilir miyim alıcı çıkar mı?

Tabii ki de değer hocam günümüz standartlarında hala iyi bir işlemci 3060 bile takabiliyorsunuz onun yerine i5 10400F de tercih edilebilir ama fiyat skalasında en iyisi R5 3600 yaklaşık 1 haftadır araştırıyorum ben de.

Yeni konular

Geri
Yukarı