RX 580 sisteme anakart ve işlemci önerisi

Bütçesi 10.000 TL. Şaka mı yapıyorsunuz? 10.000 TL bütçeye A320M ve 2600X mi alınır?

Tamam da DDR3 mü, DDR4 mü ne bu? Yetersiz bilgi veriyorsunuz. Neyse, onu her durumda elden çıkartın zaten. 4 GB modül kullanmanın mantığı yok.

Şunları alın:

Peki hocam uzatmak nafile haklısınız ayrıca bütçesini 1000TL olarak gördüğümü sandım.

Gayet iyi parçalar hocam. Alınabilir. Arkadaş RAM dahil etmemiş bütçeye sanırım.
Evet ama elindeki RAM'ler 2x4'müş. Bir de detay bilgi vermediği için RAM de önermek istedim. 2x4 yerine 2x8 yapıp 16 GB kullanması daha mantıklı olacaktır.

Evet ama elindeki RAM'ler 2x4'müş. Bir de detay bilgi vermediği için RAM de önermek istedim. 2x4 yerine 2x8 yapıp 16 GB kullanması daha mantıklı olacaktır.
Kesinlikle daha iyi olacaktır. Ben sadece belki ram yükseltmek istemiyordur şuan için diye düşündüm.

Bütçesi 10.000 TL. Şaka mı yapıyorsunuz? 10.000 TL bütçeye A320M ve 2600X mi alınır?

Tamam da DDR3 mü, DDR4 mü ne bu? Yetersiz bilgi veriyorsunuz. Neyse, onu her durumda elden çıkartın zaten. 4 GB modül kullanmanın mantığı yok.

Şunları alın:

RAM DDR3 hocam.

Dilersen anakarttan kısıp işlemci için soğutucu da alabilirsin. R5 5600 için stok soğutucu bazı durumlarda pek yeterli olmayabiliyor.

@Atakan Alp Arslan gereksiz yere "beğenmedim" spamlamayı bırak.

Yok hocam sağ olun

Peki hocam madem fan yetersiz kalıyor ne önerirsiniz fan olarak ve anakartı neye düşürürsünüz.

Dilersen anakarttan kısıp işlemci için soğutucu da alabilirsin. R5 5600 için stok soğutucu bazı durumlarda pek yeterli olmayabiliyor.

@Atakan Alp Arslan gereksiz yere "beğenmedim" spamlamayı bırak.

Son düzenleme:
Peki hocam madem fan yetersiz kalıyor ne önerirsiniz fan olarak ve anakartı neye düşürürsünüz?

Bu yeterli olur.

Anakart olarak da buna düşebilirsiniz:

Geri
Yukarı