Çözüldü RX 580 sisteme görüntü gelmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Makaleler
1
Merhaba. Bilgisayar görüntü veriyor fakat benim monitöre görüntü vermiyor. HDMI ile hem anakarta hem de ekran kartına bagladim ve 2 farklı HDMI kablosu denedim sonuç aynı. Ne yapmam gerekiyor?

Monitör: Lenovo Legion R25-I

Ekran kartı RX 580.

Çözüm
Ürünün kullanıcıları iade edip başka monitor almış ve sıkıntısız kullanıyorlar. Aynı sistemi başka monitörde test ettim ve görüntü geldi fakat bu monitörde gelmedi. Anlatmak istediğim buydu. Yardımlarınız için teşekkürler yarına iade bulundum.

Arkadaşlar sorunu garip bir şekilde çözdüm. Bilgisayarı televizyona bağladım, televizyondan görüntüyü aldıktan sonra monitörü bağladım. Televizyondan görüntüyü çektim ve artık monitörü sorunsuz bir şekilde kullanıyorum.
Aynı monitöre aynı ekran kartı ile görüntü vermiştim hiçbir ayar yapmadan, monitörde bir sorun olma ihtimali var mı?

Başka bir monitöre görüntü veriyor, sizinkine vermiyorsa monitörden kaynaklıdır. Monitörün girişlerinden DP seçili kalmış olabilir. HDMI'a çekin.

Güç kablosunu söküp çıkartın ya da DP ile deneyin. Bunlarla çözüme ulaşanlar olmuş.

Anakartta CSM kapalıysa RX580 görüntü vermeyebiliyor, işlemcinizde iGPU varsa anakarttan görüntü alıp, yoksa farklı bir ekran kartıyla CSM'yi açmak gerekiyor.

Ekran kartınızın tam modeli nedir, Dual BIOS varsa belki diğer BIOS UEFI'dir
Islemcim Ryzen 5 5500. Ekran kartı ise. RX 580 Sapphire Nitro 4GB. Anakart A320m. Sanırım monitor sıkıntılı hocam.

Yanlış bilgi
Anakartta CSM kapalıysa RX580 görüntü vermeyebiliyor, işlemcinizde iGPU varsa anakarttan görüntü alıp, yoksa farklı bir ekran kartıyla CSM'yi açmak gerekiyor.

Ekran kartınızın tam modeli nedir, Dual BIOS varsa belki diğer BIOS UEFI'dir.

Bu kartlarda çift BIOS yok, ve lütfen yanlış bilgi vermeyelim. CSM değil Secure Boot açık olduğu zaman görüntü alınmıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı