Çözüldü RX 580 sisteme görüntü gelmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Makaleler
1
Merhaba. Bilgisayar görüntü veriyor fakat benim monitöre görüntü vermiyor. HDMI ile hem anakarta hem de ekran kartına bagladim ve 2 farklı HDMI kablosu denedim sonuç aynı. Ne yapmam gerekiyor?

Monitör: Lenovo Legion R25-I

Ekran kartı RX 580.

Çözüm
Ürünün kullanıcıları iade edip başka monitor almış ve sıkıntısız kullanıyorlar. Aynı sistemi başka monitörde test ettim ve görüntü geldi fakat bu monitörde gelmedi. Anlatmak istediğim buydu. Yardımlarınız için teşekkürler yarına iade bulundum.

Arkadaşlar sorunu garip bir şekilde çözdüm. Bilgisayarı televizyona bağladım, televizyondan görüntüyü aldıktan sonra monitörü bağladım. Televizyondan görüntüyü çektim ve artık monitörü sorunsuz bir şekilde kullanıyorum.
Yanlış bilgi yok sorunu çözmeye yönelik öngörü var.

Benim bildiğim kadarıyla bu kartların hiçbir modelinde çift BIOS yok, görüntü gelmeme olayı ise sadece Secure Boot için geçerli, ekran kartı UEFI olarak gözüküyor ama aslında değilmiş, zaten pek de sağlam monitör sayılmaz bende 1 ay önce aldım bozuk çıktı iade ettim temizinden dolandırıldım ama iademi alabildim.

Boş yapmayın, işinize bakın.

Puhahaha yazdığı şeye bak, verdiğin cahil bilgileri düzeltiyorum.

Ekran arkatının arka plakasında BIOS yazısı var mı, küçük bir anahtar olacak orada.
Hocam bulamadım. Sokup bakardım fakat sökmek zor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Varsa burada olması gerekiyor.

Screenshot_2024-03-29-20-20-38-55_3aea4af51f236e4932235fdada7d1643.jpg

Ne kamera varmış telefonunuzda Maşallah SMD direncin üstü bile okunuyor. Yazının üstüne doğru bi switch vardır oraya bakın.

Geri
Yukarı