RX 580 sisteme yük binince fanlar son hız dönüyor ve siyah ekran hatası oluyor

suleymanduru58

Kilopat
Merhaba arkadaşlar bilgisayarımda bir sorun var.

Bilgisayarım ilk enerjisi kesik iken sonradan enerjiyi bağlayıp bilgisayarı açıyorum Chrome veya oyuna girince 3-5 saniye sonra siyah ekran geliyor fanlar son hızda dönüyor ve hiçbir şekilde görüntü vermiyor, reset atınca düzeliyor sistem özeliklerimi aşağıda belirtiyorum:

Gigabyte B450M S2H anakart.
ASUS Dual RX580 4 GB ekran kartı.
8 GB Corsair vengaance 3000 MHz.
240 GB Toshiba SSD.
1 TB barakuda 7200RPM.
Zalman ZM700-GV güç kaynağı.
H25 TT kasa.
Ön 2 arka 1 üst 1 12cm TT marka fanlar.

Sistemi sıfır toplamıştım, ekran kartı hariç diğerlerinin garantisi 1.5 yıl kadar var.

Kasa elektriğe bağlı değil, açmak için prize bağlayıp enerjisi verince çalıştırıyorum normal açılıyor, Chrome veya oyuna girince siyah ekran fanlar son hızda calsıyor ve ben elle reset atana kadar aynı hızda donuyor fanlar (görüntü veya hiçbir şey yok) ilk açılısta müzik Basic'a ses takılı kalarak aynı şeyi yapıyor fakat reset attıktan sonra düzeliyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar. Bu sorun donanımsal ya da yazılımsal olabilir yani net bir tespit yapamayız maalesef. Donanımsal açıdan ekran kartı ve PSU olabilir diye düşünüyorum. Eğer yazılımsal kaynaklı bir sıkıntı ise ekran kartı için çıkan bütün sürücüleri tek tek denemek, Frekans Mhz ve güç limiti değerlerini değiştirmek ya da düşürmek, undervolt (voltajı düşürmek) işlemleri belki çözüm olabilir. Ayrıca şöyle bir konu var bakabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı