RX 580 sistemin oyun performansı çok azaldı

Eternal777

Hectopat
RAM
2x8 Kingston 2400 MHz
Ekran kartı
RX 580 8 GB
Anakart
Z370P-D3
İşlemci
i5 8400
Sisteminde Valorant'ta 280 civarı FPS alırken 150-160 alıyorum. Sol tık - sağ tık bastığımda veya eğildiğimde oyun yarım saniye civarı donuyor. Minecraft oynarken 300-400 civarı FPS alırken 70-90 almaya başladım. Denediğim iki oyun bunlar, arkadaşlarımla beraber oynadığım için.

Hocam Minecraft'ı bilmem ama elinizdeki sistemle Valorant'ta o FPS'i almanız imkansız aldığınız değerler gayet normal Minecraft'ta da Optifine indirip tekrar deneyebilir misiniz? Optimizasyonu leş bir oyun.

Hocam Minecraft'ı bilmem ama elinizdeki sistemle Valorant'ta o FPS'i almanız imkansız aldığınız değerler gayet normal Minecraft'ta da Optifine indirip tekrar deneyebilir misiniz? Optimizasyonu leş bir oyun.
Hocam Valorant'ta 240'ı rahatça geçtiğime eminim, perşembe günü oynadığımda 240 FPS+ alabiliyordum, Minecraft'ta da 300-400 alırken bir günde bu değerlere düştü.

Hocam Valorant'ta 240'ı rahatça geçtiğime eminim, perşembe günü oynadığımda 240 FPS+ alabiliyordum, Minecraft'ta da 300-400 alırken bir günde bu değerlere düştü.
Bakın hocam ikimizin de sistemleri hemen hemen aynı değerleri verir benim belki Valorantta 2000'den fazla saatim var bir kere olsun sabit 200 üstü FPS aldığımı hatırlamıyorum siz bence yanlış hatırlıyorsunuz veya 1v1 clutchlarda falan bakıyorsunuz fazla gibi geliyor. Başka oyunlar varsa FPS değerlerini atabilir misiniz?

Bakın hocam ikimizin de sistemleri hemen hemen aynı değerleri verir benim belki Valorantta 2000'den fazla saatim var bir kere olsun sabit 200 üstü FPS aldığımı hatırlamıyorum.

Çift kanal bellek kullandığına emin misin? Konu sahibi çift kanal kullanıyor çünkü. Sistemiyle söylediği performansı da alabilir.

Bakın hocam ikimizin de sistemleri hemen hemen aynı değerleri verir benim belki Valorantta 2000'den fazla saatim var bir kere olsun sabit 200 üstü FPS aldığımı hatırlamıyorum siz bence yanlış hatırlıyorsunuz veya 1v1 clutchlarda falan bakıyorsunuz fazla gibi geliyor. Başka oyunlar varsa FPS değerlerini atabilir misiniz?
Hocam sabit 200+ FPS değil ancak 180-190'a düşüyordu.
1652477307817.png

Radeon programında aldığım videoda bu FPS'leri sık sık görüyorum. Bu FPS'ler sıkıntı değil ancak şu çok can sıkıcı oluyor:
Sol tık - sağ tık bastığımda veya eğildiğimde oyun yarım saniye civarı donuyor.

Sıcaklık değerlerinde bir artış var mı?
3-4 derece hocam.

Hocam sabit 200+ FPS değil ancak 180-190'a düşüyordu.
Eki Görüntüle 1387111
Radeon programında aldığım videoda bu FPS'leri sık sık görüyorum. Bu FPS'ler sıkıntı değil ancak şu çok can sıkıcı oluyor:

3-4 derece hocam.
MSI Afterburner ile 2-3 oyunda FPS değerlerinizi atabilir misiniz?

Hocam yarın atsam olur mu, sabah erken kalkacağım için yatmam gerekiyorda. Bu mesajdan sonra size FPS değerlerini attığımda bildirim gelmesi için bir mesaj yazabilir misiniz acaba?
Benim için fark etmez büyük ihtimalle sıcaklık değerlerinde bir sıkıntı vardır drop yiyorsan.
Çift kanal bellek kullandığına emin misin? Konu sahibi çift kanal kullanıyor çünkü. Sistemiyle söylediği performansı da alabilir.
Evet ama işlemci farkından dolayıdır arkadaşın işlemcisi bir tık daha iyi.

Yeni konular

Geri
Yukarı