RX 580 Starfield oynatır mı?

Minimum sistem gereksinimlerinde RX 5700 istiyor yazmasına rağmen burada insanlar hâlâ neye dayanarak "RX 580 Starfield'i oynatır" diyor? Bethesda'dan iyi mi biliyorlar?

Minimum sistem gereksinimleri 800×600 piksel Low ayarlarda yapılmıyor hocam. Oyun optimizasyon sorunlu olmazsa o kartın 1080p 30 FPS+ verebileceğini düşünüyorum FSR ile düzgün bir ayar çekilerek.

Minimum sistem gereksinimlerinde RX 5700 istiyor yazmasına rağmen burada insanlar hâlâ neye dayanarak "RX 580 Starfield'i oynatır" diyor? Bethesda'dan iyi mi biliyorlar?

Şöyle görünen bir oyunu oynar bence RX 580 ile:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Minimum sistem gereksinimleri 800×600 piksel Low ayarlarda yapılmıyor hocam. Oyun optimizasyon sorunlu olmazsa o kartın 1080p 30 FPS+ verebileceğini düşünüyorum FSR ile düzgün bir ayar çekilerek.

Gereksinim sayfası oldukça dengesiz. 6800 XT ile 2080 arasında ciddi fark var aynı yerde bulunmamalılar. Ayrıca bu veri 1080P içinse AMD'nin kendi sponsor olduğu oyunda 4K çözünürlükte önerebileceği kart kalmıyor.

4K'da 1080P'nin iki katı kadar piksel sayısı var, 6800 XT ile 7900 XTX arasındaki performans farkı ise %35 civarında.

Şöyle ki ben 1366 768 monitörde oynadım o yüzden biraz daha FPS fazlam oldu. Şöyle ki kapalı alanlarda oyun akıyor. 5 10 FPS daha düşük hayal edebilirsiniz 1920 1080 p yi. Cidden 50 60 FPS lerde çok rahat oynadım. 60 lardaydi hatta. Hatta gezegenlerin dışına çıktığımız zaman da çok sorun yoktu. Ama özellikle şehir içlerinde ciddi FPS düşüşleri vardı 30 FPS lerdeydi. Ama yine akıyordu biraz. Lakin HDD de kurulu olduğundan oyun sürekli donma gibi sorunlar oluyordu. Örneğin oyunun başında mesela uzay mekiği iniyor orda dona dona dona. Yükleme ekranları kısa ama şehir içinde bunu yapıyorsan bir tık uzun sürüyor. HDD de cidden oynanmaz bu oyun. Ama 590 ekran kartında kendisine göre gayet iyi bir çaba aldım. Tabi çözünürlük farkı da var biraz ama özelikle fsr cidden kurtardı. Eğer sizde de varsa veya buna benzer sistem bir denemenizi tavsiye ederim. Ama ben bu sistemi satıp donanimarşivinin sistemini satın aldım. Cuma İnşallah gidip montajdan alacağım.

Şunu da ekleyeyim herhalde düşük sistem olmasından dolayı oyundan sürekli atıyordu. İlk başta 1 saatte birdi ama sonra 20 dk da bir oldu. Normalde insanlarda bu tip şeyler olmamış. HDD kaynaklı olduğunu düşünmüyorum. Optimizasyonu kötü olduğundan olabilir ama herkes yaşamamış. Muhtemelen sistemden dolayı ama patchler ile düzeltilebilirler.

Geri
Yukarı