RX 580 termal macunu değiştirilmeli mi?

furkangn7

Hectopat
Daha fazla  
Ekran kartı
RX 580 8GB
Öncelikle merhaba. Ben 2019 yılında RX580 8 GB ekran kartlı bir sistem toplamışdım. O zamandan beri kullanıyorum bilgisayarı ama hiç termal macunu değiştirmedim. İşlemcinin değiştirdim fakat ekran kartını hiç ellemedim. Sorum şu: Eğer yüksek sıcaklıklara çıkarsa ekran kartım sorun yaratır mı? Ne yapmalıyım? Değiştirmeli miyim? Merak ettiğim konu bu. İyi günler.

Bende de RX580 8GB var. Ekran kartının içi çok toz olmuştu ve termal macunu kurumuştu. Tam güçte çalışmıyordu frekans dalgalanıyordu ve normalden az güç çekiyordu. Ben de açtım içini bütün tozunu aldım, macunlarını yeniledim ve düzgün çalışmaya başladı.

Öncelikle merhaba. Ben 2019 yılında RX580 8 GB ekran kartlı bir sistem toplamışdım. O zamandan beri kullanıyorum bilgisayarı ama hiç termal macunu değiştirmedim. İşlemcinin değiştirdim fakat ekran kartını hiç ellemedim. Sorum şu: Eğer yüksek sıcaklıklara çıkarsa ekran kartım sorun yaratır mı? Ne yapmalıyım? Değiştirmeli miyim? Merak ettiğim konu bu. İyi günler.

Hocam termal macun yenileyin. Bayağı zaman geçmiş üstünden. Sıcaklık değerleri nasıl?

Merhaba, bende de 2019 yılında hazır sistem ile alınma Armor RX 580 vardı seninki gibi. 4-5 ay önce ilk defa içini açıp macununu yeniledim. Çok tozlanmıştı, macun olarak idare ediyordu. Yeni olarak MX-4 sürdüm. Sıcaklıklar aşırı fark etmedi bende Armor zaten kötü soğutmalı model olduğu için. Ama kart sağlığı için temiz ve yeni macunlu olması yönünde bu işlemleri yapmanı öneririm.

Oynadığınız oyunlar neler hocam?

Call of Duty MW3, GTA V örnek verebilirim.
Şu an açıp oyunu güncel sıcaklığa bir bakacağım yanlış hatırlıyor olabilirim

Oynadığınız oyunlar neler hocam?

GTA V- 1080 pikselde Max 73 sıcaklık
MW3- 1080 piksel 76-77 derece sıcaklık
Aslında sıcaklıklarda yüksek gibi bir durum yok ama tabii 5 yıl olmuş ekran kartını alalı insanın aklına şüphe bırakıyor

Son düzenleme:
Call of Duty MW3, GTA V örnek verebilirim.
Şu an açıp oyunu güncel sıcaklığa bir bakacağım yanlış hatırlıyor olabilirim.

GTA V- 1080 pikselde Max 73 sıcaklık.
MW3- 1080 piksel 76-77 derece sıcaklık.
Aslında sıcaklıklarda yüksek gibi bir durum yok ama tabii 5 yıl olmuş ekran kartını alalı insanın aklına şüphe bırakıyor.

Sıcaklık değerli iyi gibi ama gene de yenileyin hocam. Daha serin çalışır.

Geri
Yukarı