RX 580 Valorant her ayarlarda aynı FPS değerleri

• Konuyu başlatan WilQ
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 7
  • Görüntüleme 773

WilQ

Decapat
Genel olarak bütün oyunlarda yaşıyorum bu sıkıntıyı ama Valorant'ta bir başka rahatsız ediyor beni. Bütün ayarlarım yüksek de olsa düşük de olsa FPS'im hep aynı seviyelerde geziyor. Herhangi bir darboğaz var mı diye fotoğraf da koyuyorum. Şimdiden teşekkürler. (Fotoğraf düşük ayarlarda çekilmiştir)
Sistem:
R5 1600.
8x2 RAM 2666MHz.
RX 580.
Şimdiden teşekkürler.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı 1.PNG
    Ekran Alıntısı 1.PNG
    48,4 KB · Görüntüleme: 91
Ryzen 5 3600x + rx580 kullanıyorum %99 gpu kullanımı var ve 300-400 arası fps alıyorum. İşlemcinizden kaynaklı darboğaz söz konusu. i5-9400f+ 1650s sistemim de aynı sizin sistem gibi bu değerlerde.

DDU kullanarak ekran kartı driverını silin. Daha sonra bu videodaki adımları uygulayın.
Kendim Radeon 540 kullanıyorum aynı şekilde ben de olması gerekenden daha düşük değerlerde fps alıyordum. Daha sonra driverı videodaki gibi yükledim. Yani Radeon Software'i yüklemeden sadece driverları yükledim ve sorunum çözüldü. Aynı işlemleri RX 580 kullanan bir arkadaşımda daha yapmıştık onun da performansı arttı.

DDU kullanarak ekran kartı driverını silin. Daha sonra bu videodaki adımları uygulayın.
Kendim Radeon 540 kullanıyorum aynı şekilde ben de olması gerekenden daha düşük değerlerde FPS alıyordum. Daha sonra driverı videodaki gibi yükledim. Yani Radeon Software'i yüklemeden sadece driverları yükledim ve sorunum çözüldü. Aynı işlemleri RX 580 kullanan bir arkadaşımda daha yapmıştık onun da performansı arttı.

Dediklerinizi yaptım biraz FPS artışı oldu ama değerler hala bu şekilde.
Dediklerinizi yaptım biraz FPS artışı oldu ama değerler hala bu.

105'ten 180 olmuş az mı demeyin ilk fotoğrafta çok kaos bir ortam vardı (viper ultiler duvarlar vs.)
Dediklerinizi yaptım biraz FPS artışı oldu ama değerler hala bu.

105'ten 180 olmuş az mı demeyin ilk fotoğrafta çok kaos bir ortam vardı (viper ultiler duvarlar vs.)

Dosya Ekleri

• WhatsApp Image 2021-01-19 at 01.56.06.jpeg
    WhatsApp Image 2021-01-19 at 01.56.06.jpeg
    160,2 KB · Görüntüleme: 40
Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı