RX 580 Valorant performansı

İşletim sistemi
Windows 10
Hayır. Şu anki halinden bahsediyorum. Sevdiğim bir oyun olsa da eksiklerini söylemekten çekinmiyorum. Oyun iyi sistemlerde alması gerekenden az, iyi olmayan sistemlerde de gayet akıcı oynanabiliyor.

Oyunu betadan beri oynuyorum evdeki sistemim iyi olduğu için FPS değerlerini önemsemiyorum. Arkadaşımın sisteminde ve iş yerimizdeki laptopta bile 100 FPS'ten aşağı hiç düşmedim. Bu arada bahsettiğim kartta GT630M tarzında. Sizde drop kasma vs varsa sistem kaynaklı olabilir. Oyuna zaten optimizasyon için büyük bir güncelleme gelmişti Riot'un güncelleme rehberlerini okursanız bunu anlarsınız. 4 GB RAM'le bile oynayanı gördüm ben şahsen.

Valorant işlemci yüklü bir oyun o yüzden düşüyor Map'ten Map'e değişiyor.

RX 580 sistemi etkileyeceğini sanmıyorum.
Oyunu betadan beri oynuyorum evdeki sistemim iyi olduğu için FPS değerlerini önemsemiyorum. Arkadaşımın sisteminde ve iş yerimizdeki laptopta bile 100 FPS'ten aşağı hiç düşmedim. Bu arada bahsettiğim kartta GT630M tarzında. Sizde drop kasma vs varsa sistem kaynaklı olabilir. Oyuna zaten optimizasyon için büyük bir güncelleme gelmişti Riot'un güncelleme rehberlerini okursanız bunu anlarsınız. 4 GB RAM'le bile oynayanı gördüm ben şahsen.

4 GB RAM ile çok rahat oynanıyor zaten.

Bu şekilde

Dosya Ekleri

• Screenshot (178).png
    Screenshot (178).png
    998,2 KB · Görüntüleme: 43
  • Screenshot (179).png
    Screenshot (179).png
    1,1 MB · Görüntüleme: 42
  • Screenshot (177).png
    Screenshot (177).png
    1 MB · Görüntüleme: 41
RX 580 sistemi etkileyeceğini sanmıyorum.

4 GB RAM ile çok rahat oynanıyor zaten.

O halde bu oyunun optimizasyonu nasıl kötü oluyor anlamıyorum? Günümüz teknolojisinde 2 GB RAM kullanan kalmadı diye umuyorum kaldıysada elbette drop ve FPS sorunu yaşayacağını bilmeli.

GPU kullanımı çok düşük %90 altına düşmemesi lazım normalde ayarlar yüksekteymiş çünkü.

Intel 10.nesil kullansa 90kullanırıdı evet.

Peki ne yapabilirim? Darboğaz'ın ciddi bir zararı olur mu?

Darboğazın zararı olmaz sadece işlemci yüklü oyunlarda ekran kartının verebileceğinden biraz daha az performans alırsın.

Geri
Yukarı