RX 580 ve AMD Radeon Ayarları

siresatt

Hectopat
RX 580 ekran kartım var ve AMD Radeon Ayarlarında yeni bir özellik geldi, tarayıp bazı kapalı olan ve kendisinin önerdiği ayarları açmaya yarıyor. Sorun şu ki hepsini açınca Freesync dahil kasma hissediyorum her oyunda ortalama 60-80 FPS'leri görmeme rağmen. Bu ayarların en doğrusu hangisidir?

RX 580 ekran kartım var ve AMD Radeon Ayarlarında yeni bir özellik geldi, tarayıp bazı kapalı olan ve kendisinin önerdiği ayarları açmaya yarıyor. Sorun şu ki hepsini açınca Freesync dahil kasma hissediyorum her oyunda ortalama 60-80 FPS'leri görmeme rağmen. Bu ayarların en doğrusu hangisidir?
Oyun profili mevcut ise içindeki ayarlardan, sadece Freesync açman yeterli olacaktır.

Bu ayar rcbcr ise bunu RGB yap çünkü renkleri canlı vermiyor. Ekran kartını alalı bir hafta oldu daha dün keşfettim. Far Cry 3'ün o renkli doğası aşırı soluk duruyordu ve siyahları çok kötü veriyordu. Diğeri ise Virtual Super ayarını aç. Ekranın 1080p olsa bile çözünürlüğü 2k-4k yapabiliyorsun. Güncel oyunlarda fark pek anlaşılmıyor ama özellikle GTA:SA gibi oyunlarda kenarlarda oluşan tırtıklanmayı sıfıra indiriyor. Elektrik telleri normalde çizgi çizgiymiş gibi görünürken düz görünmeye başlıyor.

371792

Son düzenleyen: Moderatör:
YcBcr 4:4:4 seçeneği, insan gözünün gördüğü en doğal formata yakındır. Onu tercih etmenizi öneririm, ki zaten sürücü kurulununca otomatik olarak onu seçer. RGB formatında siyaha yakın renkler tamamen siyah, beyaza yakın renkler tamamen beyaz görüntülenir. İlk başta renkler daha canlı gibi görünse de aslında karanlık/aydınlık yerlerde detay kaybı yaşarsınız. YcBcr, her şeyi doğal renginde görüntüler.

Renk canlılığını arttırmak için ise, oyundayken Alt + R tuşlarına basın, Radeon menüsü gelecektir. Oradan renk, Kontrast, parlaklık gibi değerleri ayarlayabilirsiniz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı