RX 580 ve FX 8300 sistem GTA 5'de düşük FPS veriyor

heisenberg39

Centipat
Arkadaşlar merhaba, FX 8300 3.3GHz işlemcili ve RX 580 ekran kartlı bir sistemim var. GTA 5'de ayarları en yükseğe çekiyorum fakat 60 FPS'yi göremiyorum. Hep 40-50 FPS'lerde dolaşıyor. Arabayla hızlı gittiğimde de 30'lara düşüyor FPS değerleri. Oyun orijinal. BIOS güncel değil, bizim burada sürekli elektrik kesintileri olduğu için güncellemeyi göze alamadım. Sizce bu sorun donanımsal mı yazılımsal mı? Nasıl çözebilirim bu sorunu? İşlemciye overclock yapsam katkısı olur mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar merhaba, FX 8300 3.3GHz işlemcili ve RX 580 ekran kartlı bir sistemim var. GTA 5'de ayarları en yükseğe çekiyorum fakat 60 FPS'yi göremiyorum. Hep 40-50 FPS'lerde dolaşıyor. Arabayla hızlı gittiğimde de 30'lara düşüyor FPS değerleri. Oyun orijinal. BIOS güncel değil, bizim burada sürekli elektrik kesintileri olduğu için güncellemeyi göze alamadım. Sizce bu sorun donanımsal mı yazılımsal mı? Nasıl çözebilirim bu sorunu? İşlemciye overclock yapsam katkısı olur mu?

MSI Afterburner ile oyun içi degerleri atarsaniz sorunu bulmamiz daha kolay olur.
Merhaba AMD Ryzen 3 1200 8 GB RAM gigabyt RX580 4 GB 256 Bit kulanıyorum GTA V'de sabit 60 vysc kapatınca bu daha da 40 veya 30 düşüyor sebebini biliyor musunuz.

Sizin sorununuzun darboğaz oldugu açık elinizdeki işlemciyi satıp 800TL civarına bulabileceğiniz 1600 AF modeline geçerseniz daha iyi olur ayrica çift kanal RAM'in de buyuk etkisi var ileride bir 8 GB RAM daha ekleyebilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı