RX 580 sistem GTA V'da düşük FPS veriyor

İşletim sistemi
Windows 10

Proxy Data

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar selam, GTA 5'i ilk yüklediğimde story modda 80-120 FPS civarı alırken, silip yükledikten sonra 40-60 civarı almaya başladım. Aynı şekilde Online modda da düşüş mevcut. Ayrıca görüş açısını şehre çevirdiğimde de droplar mevcut. Bütün driverler ve sürücüler güncel. Sistemi sıfırlamayı denedim ancak çözüm olmadı. Driver Booster gibi uygulamalar kullanmadım, kendim güncelledim. Eskiden GTA 5 oynarken 70-75 derece çalışan ekran kartı şu an 62 üstünü görmüyor. Ekran kartı kullanımı arada %20'ye düşüyor. Önceden oyuna girince fanlar daha hızlı çalışırdı ancak şu an hiçbir değişiklik olmuyor.

Sistem özellikleri:
AMD RX 580 ekran kartı.
Ryzen 5 1600 AF işlemci.
8 GB 3000 MHz RAM.

Yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Oyunun güç kullanımı yüksek performansda mı kontrol eder misin?

Nereden kontrol edebilirim?
Darboğaz olabilir mi arkadaşlar?

Hiçbir oyunda darboğaz problemi yok. Hepsinde %20'ye %100.ki zaten önceden GTA 5'te de yoktu. Eskiden işlemci kullanımı %20-40 ekran kartı kullanımı %100'dü. Ne olduysa silip yükledikten sonra oldu.

Başlat'a grafik yaz. Grafik ayarları çıkıyor. Oraya girince göz at butonu var. Oradan oyunun dosyalarından exe dosyasını seç. Hangi profilde çalıştığı yazıyor olması gerek.

Ayarlar tıpatıp aynı mı önce onu kontrol et. Genelde anti-aliasing çok bu civarda performans farkı yapıyor. Ayrıca oyunun afterburner ile ss ini atarsan daha iyi yardımcı olabiliriz.

Yeni konular

Geri
Yukarı