RX 580 ve R5 1600 sıcaklık sorunu

Palamutkafali

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Organizasyon sorunlusu
kasa.jpg

Elimdeki kasada gördüğünüz gibi 3 önde 1 arkada 12cm büyüklüğünde fanlar var. İşlemcimin fanı stock fan. Ekran kartını ise iki fanlı asrcok RX580 8 GB modeli. FarCry Primal'de ve RDR 2'de Afterburner ile sıcaklık değerlerini ölçtüm. İşlemci maksimum 67 ekran kartı da maksimum 84 dereceyi gördü ama ne yaptıysam ikisi de bu değerleri geçmedi. Ekran kartı 78-83 arası çalıştı genelde. İşlemci ise 67-55 arası çalıştı. İşlemci boşta 45 ekran kartı 29 derecelerde takılıyor. FPS değerlerine zerre kadar etki etmedi, herhangi bir drop vs yaşamadım. Bu değerler sizce normal midir? Herhangi bir sıkıntı yaratır mı bana? Yorumlarınızı bekliyorum. Bu arada malum virüsten dolayı evdeyiz ve PC sabahtan akşama kadar açık. Bu değerler 10-12 saatte ortaya çıkan değerler ve PC'yi sadece oyun için kullanıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yani 84 derece cok normal değil kasanızın soğutma performansı iyi olmadıgından olabilir kasa içi kablo düzeninden olabilir yani bir çok nedeni var

Yani 84 derece cok normal değil kasanızın soğutma performansı iyi olmadıgından olabilir kasa içi kablo düzeninden olabilir yani birçok nedeni var.

Kablo düzeni harika aslında. Kasanın soğutması da gayet iyi olduğunu düşünüyorum ama şöyle bir durum var kasa tam böyle etrafı kapalı bir yerde duruyor alternatif bir çözüm olsun diye arkasını gördüğünüz gibi kestim. Ama hala arka taraftan kasanın dışarı verdiği hava resmen geri sekiyor. E yan taraflar da kapalı. Açıkçası odamın da pek hava aldığını söyleyemem.
15882623173025558051172311889836.jpg

Kasayı açık bir alana alıp test edin.

Kasayı açık alana aldım ve camını da çıkarmadım. 15 derece daha azaldı sıcaklık hem ekran kartı hem işlemcide. Ayriyeten fanlarını temizleyeyim dedim. Ön kısımdaki fanlar resmen tozdan hava çekemez olmuş. Şu an gayet düşük sıcaklık değerlerim teşekkür ederim ilgilendiğin için dostum.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı