R5 1600 RX 580 Sistemin Sıcaklık Değerleri Normal mi?

kaanakssoyy

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar :) yeni üyeyim bilgisayar konusunda bilgim var ama sıcaklık konusunda sıfır. Size bayağı endişelendiğim birkaç sorum olacak başlıkta da gözüktüğü gibi.
Yaklaşık 1 ay önce PC aldım ana bileşenler bunlar:
- AMD Ryzen 5 1600 3.2GHz 19MB Önbellek 6 Çekirdek AM4 14nm İşlemci
- CORSAIR 8GB Vengeance LPX Siyah 3000MHz CL16 DDR4 Single Kit Ram
- MSI Radeon RX580 ARMOR OC 8GB GDDR5 256 Bit Ekran Kartı
Oyun oynamıyorken ekran kartı sıcaklığı 45 derecelerde fan çalışmıyor otomatik de
Sorularım şöyle:
-Ekran kartı sıcaklığı oyun oynarken kaç derece olmalı?
-Ekran kartı kaç derece sıcaklığa kadar dayanabilir? Ve sorun çıkarır mı?
-Witcher 3 oynarken ekran kartı sıcaklığı 75-80 hatta bazen 82 derecelere çıktığı oluyor sizce bu bir problem yaratır mı?
Ha bir de fan otamatik de ona rağmen fan hızını %75 lerde falan çalıştırıyor
Kasanın yan tarafını açtığımda 70-75 derece arası geziyor fakat toz kapar diye hiç yan kapağı açma tarftarı değilim.
İşlemci de stok soğutucu ile 50-55 derece arası geziyor bunun bir problem olacağını zannetmiyorum.
Diğer oyunlarda sıcaklık ortalama 70 ve altı da olabiliyor. Şuana kadar bir Witcher'de gördüm bu sıcaklığı.
Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ediyorum :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Oyun oynarken 80 dereceler normal sıcaklık karttan karta göre değişir ama genelde 90 civarı sistem kendini kapatır.Witcher karta baya bie biner normaldir Armor serisinin soğutması biraz daha kötüdür ama sıkıntı olmaz.Fanın hızı dediğim gibi Armor serisinde soğutma sıkıntısı var kendini öyle ayarlıyor yoksa çok daha ısınır.İşlemcide normal bu arada kasanız nedir?

Oyun oynarken 80 dereceler normal sıcaklık karttan karta göre değişir ama genelde 90 civarı sistem kendini kapatır.Witcher karta baya bie biner normaldir Armor serisinin soğutması biraz daha kötüdür ama sıkıntı olmaz.Fanın hızı dediğim gibi Armor serisinde soğutma sıkıntısı var kendini öyle ayarlıyor yoksa çok daha ısınır.İşlemcide normal bu arada kasanız nedir?
kasa bu:
aynen resimde gözüktüğü gibi içinde 4 tane fan var
dediğin gibi fan hızını biraz kendim arttırdım ekran kartı kaç dereceyse fan da o hızda çalışıyor şimdi kapak kapalıyken 76-78 derecelerde.
şu anda kartta kalıcı hasarlık yanma gibi olaylar söz konusu değil demi?
ha bide bu kasanın üstündeki jelatinleri falan sökmedim ısınmaya etki edermiki acaba?
biliyorum çok soru soruyorum ama :) fanları son hızda çalıştırmak zarar verir mi karta?
daha unuttuğum şeyler vardır da :D
Biraz yüksek fakat Witcher ekran kartını gerçekten sömürüyor. Diğer AAA oyunlarda 70-75 dereceyse sıkıntı yok.
yani ikinizde Witcher için normal diyorsunuz :)
Mesela Far Cry New Dawn da 70 dereceyi görmedim şu ana kadar.

Son düzenleme:
Yanma falan olmaz rahat ol jelatin derken delikleri kapatıyorsa sökün kasa daha iyi hava alır eğer delik falan yoksa etkisi olmaz.

Yanma falan olmaz rahat ol jelatin derken delikleri kapatıyorsa sökün kasa daha iyi hava alır eğer delik falan yoksa etkisi olmaz.
bu beni rahatlattı :D
yok delik falan yok sadece camın üstünde hani olur ya yeni alındığında yapışık ince naylon mu derler ne derler işte ona diyorum.

bu beni rahatlattı :D
yok delik falan yok sadece camın üstünde hani olur ya yeni alındığında yapışık ince naylon mu derler ne derler işte ona diyorum.
Ekran kartı kolay kolay 80-82 derecelerde yanmaz zaten çok sıcaklığı yükseldiğinde kendini kapatır ki böyle bir şey yaşayacağınızı sanmam.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı