Çözüldü RX 580 ve R5 2600 sistem vermesi gereken performansı vermiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Mr.Private Born

Femtopat
Daha fazla  
Selam, yakın zamanda yeni bir bilgisayar aldım ve fark ettiğim üzere Valorant, LoL gibi oyunlarda FPS değerlerim olması gereken değerlerin 10 FPS falan altındayken 2 saat gibi bir sürenin ardından 60'lara 70'lere 80'lere düşmekte ve Star Wars Jedi: Fallen Order, Witcher 3 gibi Steam kütüphanem de olan oyunlarda da internet de gördüğüm değerlerden 20-30 FPS civarı daha düşük performans almaktayım. Sistem özelliklerim
AREZ RX 580 8 GB.
Ryzen 5 2600.
Bunlardır. GPU değerleri testlerime göre fena değil. Yardımlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler.

Çözüm
Star Wars Jedi: Fallen order orta ayarlarda 45-50 arası FPS almaktayken Witcher 3 de yüksek ayarda 60 FPS civarı almaktayım. Valorant ve LoL'de de dediğim gibi yüksek ayarda 2 saat boyunca Max 150min 90 civarı FPS alıyorken 2 saatin ardından FPS değerlerim 60'a kadar düşüyor. İnternet de ki oyun testlerine baktığım da almam gereken FPS değerleri ile oldukça fark var.

Tek 8

MSI Afterburner ile işlemci ve ekran kartı sıcaklıklarını kontrol eder misin? Ayrıyeten 8 GB RAM'in de çok büyük dezavantajı var en kısa zamanda bir 8 GB daha alman gerek.

MSI Afterburner ile işlemci ve ekran kartı sıcaklıklarını kontrol eder misin? Ayrıyeten 8 GB RAM'in de çok büyük dezavantajı var en kısa zamanda bir 8 GB daha alman gerek.

Ryzen işlemciler çift kanala oldukça ihtiyaç duyuyor yer yer 20 FPS'ye kadar fark ediyor bilgin olsun.
Selam, yakın zamanda yeni bir bilgisayar aldım ve fark ettiğim üzere Valorant, LoL gibi oyunlarda FPS değerlerim olması gereken değerlerin 10 FPS falan altındayken 2 saat gibi bir sürenin ardından 60'lara 70'lere 80'lere düşmekte ve Star Wars Jedi: Fallen order, Witcher 3 gibi Steam kütüphanem de olan oyunlarda da internet de gördüğüm değerlerden 20-30 FPS civarı daha düşük performans almaktayım. Sistem özelliklerim.
AREZ RX 580 8 GB.
Ryzen 5 2600.
Bunlardır. GPU değerleri testlerime göre fena değil. Yardımlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler.

İyi de kaç FPS aldığını söylememişsin ben R5 2600 RX 590 ile Witcher 3'te 65-80 arası FPS alıyordum mesela.

İyi de kaç FPS aldığını söylememişsin ben R5 2600 RX 590 ile Witcher 3'te 65-80 arası FPS alıyordum mesela.

Star Wars Jedi: Fallen Order orta ayarlarda 45-50 arası FPS almaktayken Witcher 3 de yüksek ayarda 50 FPS civarı almaktayım. Valorant ve LoL'de de dediğim gibi yüksek ayarda 2 saat boyunca Max 150min 90 civarı FPS alıyorken 2 saatin ardından FPS değerlerim 60'a kadar düşüyor. İnternet de ki oyun testlerine baktığım da almam gereken FPS değerleri ile oldukça fark var.

RAM 2x8 mi yoksa tek 8 mi? Oyun içi kullanım değerlerini paylaş daha da yardımcı olalım.
Tek 8

Star Wars Jedi: Fallen order orta ayarlarda 45-50 arası FPS almaktayken Witcher 3 de yüksek ayarda 60 FPS civarı almaktayım. Valorant ve LoL'de de dediğim gibi yüksek ayarda 2 saat boyunca Max 150min 90 civarı FPS alıyorken 2 saatin ardından FPS değerlerim 60'a kadar düşüyor. İnternet de ki oyun testlerine baktığım da almam gereken FPS değerleri ile oldukça fark var.

Tek 8

Ryzen işlemciler çift kanala oldukça ihtiyaç duyuyor yer yer 20 FPS'ye kadar fark ediyor bilgin olsun.

Çözüm

Teşekkürler.

Tek 8 GB Ram kullanmandan dolayı hocam, ciddi fark ediyor. Yüzde 10-20 arası fark mevcut.
Teşekkürler.

Geri
Yukarı