RX 580 ve R5 2600 vs RX 570 ve R3 2200G

Del Piero Hikmet

Hectopat
Sistem toplayacağım için bunda önce bir kaç konu açmıştım. Sonra acaba RX580 benim için gereksiz mi diye düşündüm şimdi sorum şu. Bu ikililerden hangisi ne kadar Ultra ayarlarda oynatır? Ne zamana kadar yeni çıkan oyunları oynatırlar? 10. sınıfım şu anda ve 1.5 sene sonra ihtiyacım kalmayacak sınavdan dolayı. Ama sınavdan sonra da kullanacağım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sistem toplayacağım için bunda önce bir kaç konu açmıştım. Sonra acaba RX580 benim için gereksiz mi diye düşündüm şimdi sorum şu. Bu ikililerden hangisi ne kadar Ultra ayarlarda oynatır? Ne zamana kadar yeni çıkan oyunları oynatırlar? 10. sınıfım şu anda ve 1.5 sene sonra ihtiyacım kalmayacak sınavdan dolayı. Ama sınavdan sonra da kullanacağım.
RX570 alacaksanız bile yanına en kötü 2300X alın. 2200G APU kullanacaksanız alın ama RX570 alacağınız için APU ya gerek kalmayacak haliyle 2300X almanız gerek en kötü.

R5 2600 ve Rx570 alabilirsin. Rx570 seni bir buçuk sene rahat götürür, sınavdan sonrada Ekran kartını yükseltebilirsin işlemci R5 2600 olacağı için daha Rx570 den daha güçlü bir GPU taktığında darboğaz yapmayacaktır. 2080 falan takmazsan tabii. 😁
Ayrıca arkadaşın dediği de doğru Rx570 2200G ile darboğaz yapacaktır. En düşük R3 2300X besler o GPU'yu.

RX 580 ve R5 2600 tercih ederseniz daha uzun vadeli bir sisteme yatırım yaparsınız. RX 580 şu an piyasadaki tüm oyunları rahatça oynatabiliyor, 2-3 sene sonra bile rahatça oynatmaya devam edecektir. Bundan dolayı tercihinizi RX 580 ve R5 2600 ikilisinden yana kullanmanızı öneririm.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı