RX 580 ve R5 3600X sistem ne kadar eder?

KaanKalay2121

Centipat
Daha fazla  
Uzun süre babamın 10 senelik laptopunu kullanıyordum ve yeni bir bilgisayar almak istiyordum. O zamanlar aklımda RTX 4060 Ti gibi güçlü kartlar vardı. Ancak bazı badireler atlatdık ve bundan mütevellit rtx'li bir sistemi alamadık. Biraz üzgünüm açıkçası. İlk başta AMD kullanmak istemiyordum, ancak mecburen AMD bir sistem aldık. Şu anda memnunum, çünkü GTA 5, Forza Horizon 4, Far Cry 3, Ride 4 gibi birçok oyunu sorunsuz bir şekilde açıyor. Ancak içim Intel ve NVIDIA ikilisini alıp RTX ile oyun oynayamadığım için rahat değil. Sizce bu sistem Cyberpunk gibi Forza Horizon 5 gibi Valorant gibi oyunları kaç FPS'de açar? Bir de sistemim ortalama ne kadar süre gideceğini ve beni kaç yıl taşıyacağını düşünüyorsunuz? Sistem 2021 veya 2022 başı gibi toplanmış ve sistemde bir sıkıntı yok gibi sadece ısınma sorunu var onu da termal macunla ve kasa değişimi ile düzeltebilirim gibi geliyor. Son olarak, sizce bu sistem ne kadar eder? Fazla mı fiyat verdik diye düşünmüyor değilim. Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Sistemim:
  • İşlemci: AMD R5 3600X.
  • Ekran kartı: ASUS Radeon RX 580 8 GB AREZ Dual OC.
  • Anakart: B450M S2H Gigabyte.
  • RAM: Corsair Vengeance LPX 16 GB 2*8 GB 3200MHz.
  • SSD: Kingston SA2000M8500G.
  • Kasa: Xigmatek LAMIYA (PSU kasaya dahil)

Son düzenleme:
Uzun süre babamın 10 senelik laptopunu kullanıyordum ve yeni bir bilgisayar almak istiyordum. O zamanlar aklımda RTX 4060 Ti gibi güçlü kartlar vardı. Ancak bazı zorluklarla karşılaştık ve böyle bir sistemi alamadık. Biraz üzgünüm açıkçası. İlk başta AMD kullanmak istemiyordum, ancak mecburen AMD bir sistem aldık. Şu anda memnunum, çünkü GTA 5, Forza Horizon 4, Far Cry 3, Ride 4 gibi birçok oyunu sorunsuz bir şekilde açıyor. Ancak içim Intel ve NVIDIA ikilisini alıp RTX ile oyun oynayamadığım için rahat değil. Sizce bu sistem Cyberpunk gibi Forza Horizon 5 gibi Valorant gibi oyunları kaç FPS'de açar? Bir de sistemim ortalama ne kadar süre gideceğini ve beni kaç yıl taşıyacağını düşünüyorsunuz? Sistem 2021 veya 2022 başı gibi toplanmış ve sistemde bir sıkıntı yok gibi sadece ısınma sorunu var onu da termal macunla ve kasa değişimi ile düzeltebilirim gibi geliyor. Son olarak, sizce bu sistem ne kadar eder? Fazla mı fiyat verdik diye düşünmüyor değilim. Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Sistemim:
Rtx aldım cok memnunum tavsiye ederim.

Uzun süre babamın 10 senelik laptopunu kullanıyordum ve yeni bir bilgisayar almak istiyordum. O zamanlar aklımda RTX 4060 Ti gibi güçlü kartlar vardı. Ancak bazı zorluklarla karşılaştık ve böyle bir sistemi alamadık. Biraz üzgünüm açıkçası. İlk başta AMD kullanmak istemiyordum, ancak mecburen AMD bir sistem aldık. Şu anda memnunum, çünkü GTA 5, Forza Horizon 4, Far Cry 3, ride 4 gibi birçok oyunu sorunsuz bir şekilde açıyor. Ancak içim Intel ve NVIDIA ikilisini alıp RTX ile oyun oynayamadığım için rahat değil. Sizce bu sistem Cyberpunk gibi Forza Horizon 5 gibi Valorant gibi oyunları kaç FPS'de açar? Bir de sistemim ortalama ne kadar süre gideceğini ve beni kaç yıl taşıyacağını düşünüyorsunuz? Sistem 2021 veya 2022 başı gibi toplanmış ve sistemde bir sıkıntı yok gibi sadece ısınma sorunu var onu da termal macunla ve kasa değişimi ile düzeltebilirim gibi geliyor. Son olarak, sizce bu sistem ne kadar eder? Fazla mı fiyat verdik diye düşünmüyor değilim. Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Sistemim:

İşlemci hala gayet iyi bir işlemci, sizi uzun süre götürür platform değişikliğine falan gerek de yok. 3060 ya da 3060 Ti gibi bir kart alıp takabilirsin.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Sisteminizin alabileceği FPS değerleri hemen hemen böyle kasa kaç yıllık ona göre bir fiyat söyleyelim.

Darboğaz olmaz mı? Monitörüm 1080p.

Olmaz 5500 ile eşit güçte bir işlemci.

Olmaz. 3060 gibi kartlar 1080p kartları. 3060 yerine aynı fiyat bandında daha iyi AMD kartlar var onlara da yönelebilirsiniz.

Yok hocam kalsın. Ekran kartı değişimi yaparsam NVIDIA tarafına yönelirim.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Sisteminizin alabileceği FPS değerleri hemen hemen böyle kasa kaç yıllık ona göre bir fiyat söyleyelim.

Olmaz 5500 ile eşit güçte bir işlemci.
Sistemim 2021 veya 2022 başında toplanmış ama çok kullanılmamış. Yaklaşık 7 ay falan kullanılmamış diye hatırlıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı