RX 580 ve R5 3600X sistem ne kadar eder?

Hayır hocam 8k kadar düşük değil 10k civarında.

Keşke foruma yorum açsaymışsınız gene sorun değil Allah'tan parçalar değişime müsait ileride işlemciyi falan bile değişseniz daha sizi 3-4 sene rahat götürür parça değişimi ile.

İnşallah hocam. Yani böyle bir sistem görünce ve oyun testlerine bakınca, artı olarak 10 senelik YouTube'da video izlerken kasan bir laptoptan geçince biraz heyecanlanmıştım ama heyecanım kursağımda kaldı şu an :D neyse yapacak bir şey yok hepinize cevaplarınız için teşekkür ederim.

Hayır hocam 8k kadar düşük değil 10k civarında.
Kader kısmetmiş hocam, yapacak birşey yok 2-3 sene sonra bir 3060 takıp keyfime bakarım herhalde

İnşallah hocam. Yani böyle bir sistem görünce ve oyun testlerine bakınca, artı olarak 10 senelik YouTube'da video izlerken kasan bir laptoptan geçince biraz heyecanlanmıştım ama heyecanım kursağımda kaldı şu an :D neyse yapacak bir şey yok hepinize cevaplarınız için teşekkür ederim.

Kader kısmetmiş hocam, yapacak birşey yok 2-3 sene sonra bir 3060 takıp keyfime bakarım herhalde
2-3 seneye 3060 sınır kart olur diyebiliriz hocam, yine o zamana göre tekrar düşünün.

Uzun süre babamın 10 senelik laptopunu kullanıyordum ve yeni bir bilgisayar almak istiyordum. O zamanlar aklımda RTX 4060 Ti gibi güçlü kartlar vardı. Ancak bazı zorluklarla karşılaştık ve böyle bir sistemi alamadık. Biraz üzgünüm açıkçası. İlk başta AMD kullanmak istemiyordum, ancak mecburen AMD bir sistem aldık. Şu anda memnunum, çünkü GTA 5, Forza Horizon 4, Far Cry 3, ride 4 gibi birçok oyunu sorunsuz bir şekilde açıyor. Ancak içim Intel ve NVIDIA ikilisini alıp RTX ile oyun oynayamadığım için rahat değil. Sizce bu sistem Cyberpunk gibi Forza Horizon 5 gibi Valorant gibi oyunları kaç FPS'de açar? Bir de sistemim ortalama ne kadar süre gideceğini ve beni kaç yıl taşıyacağını düşünüyorsunuz? Sistem 2021 veya 2022 başı gibi toplanmış ve sistemde bir sıkıntı yok gibi sadece ısınma sorunu var onu da termal macunla ve kasa değişimi ile düzeltebilirim gibi geliyor. Son olarak, sizce bu sistem ne kadar eder? Fazla mı fiyat verdik diye düşünmüyor değilim. Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Sistemim:
  • İşlemci: AMD R5 3600X.
  • Ekran kartı: ASUS Radeon RX 580 8 GB AREZ Dual OC.
  • Anakart: B450M S2H Gigabyte.
  • RAM: Corsair Vengeance LPX 16 GB 2*8 GB 3200MHz.
  • SSD: Kingston SA2000M8500G.
  • Kasa: Xigmatek LAMIYA (PSU kasaya dahil)

12.500 13.500 TL'ye satabilirsin piyasayı çok bilmiyorum. 60 FPS olarak söylediğin oyunlar arasından söyleyeyim.

Red Dead Redemption 2-MSAA kapalı orta-yüksek grafiklerde 60-65 FPS arası oynarsın.

Cyberpunk'da durumlar kötü- orta grafiklerde 40-45 FPS alıyorsun.

Forza Horizon 5-MSAA 2X high grafiklerde 60 FPS oynarsın.

Sana RX 7700XT önerebilirim çoğu oyunu 1440p 60 FPS açabiliyor ve şu an fiyatına göre çok iyi istediğin oyunları da 1440p çözünürlükte açabiliyor.

2-3 seneye 3060 sınır kart olur diyebiliriz hocam, yine o zamana göre tekrar düşün.
2-3 seneye 3060 sınır kart olur diyebiliriz hocam, yine o zamana göre tekrar düşünün.

2 3 sene biraz kısa söylemişsin daha 3060 5 yıl sonra, şu anki zamanın. RTX 2060'ı olur diye düşünüyorum. 12 GB olması ekstra bir avantaj sağlıyor zaten.

Son düzenleme:
12.500 13.500 TL'ye satabilirsin piyasayı çok bilmiyorum. 60 FPS olarak söylediğin oyunlar arasından söyleyeyim.

Red Dead Redemption 2-MSAA kapalı orta-yüksek grafiklerde 60-65 FPS arası oynarsın.

Cyberpunk'da durumlar kötü- orta grafiklerde 40-45 FPS alıyorsun.

Forza Horizon 5-MSAA 2X high grafiklerde 60 FPS oynarsın.

Sana RX 7700XT önerebilirim çoğu oyunu 4K 60 FPS açabiliyor ve şu an fiyatına göre çok iyi istediğin oyunları da 4K çözünürlükte açabiliyor.
Hocam

Cyberpunk'da durumlar kötü, orta grafiklerde 40-45 FPS alıyorsun. mu demek istediniz yoksa

Cyberpunk'da kötü - orta grafiklerde 40-45 FPS alıyorsun. mu demek istediniz anlamadım.

Yeni konular

Geri
Yukarı