RX 580 ve Ryzen 5 2600 Düşük FPS

Burakaaksoy

Decapat
  • Ryzen 5 2600 İşlemci
  • Corsair 8 GB 3000 MHz Vengeance LPX RAM
  • Sapphire RX 580 Nitro+ 4 GB Ekran Kartı

Vakti zamanında açtığım bir konu vardı RX 580 4 GB-8 GB Arasındaki farkla alakalı bu video atıldı
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Burada Asassins Creed Origin'de ortalama 54-66 FPS alabiliyor 4 GB'lık kart
Ben bu oyunda 62 FPS değerini de gördüm ama 20 FPS'lere kadar düştüğü de oluyor sorun sizce RAM'değil mi? Bu kadar fark yaratabilir mi? Kartım oyunda %100 kullanılıyor.
(Videoda 16 GB RAM kullanılıyor)

Son düzenleyen: Moderatör:
Tavsiyem msi afterburner ile tüm kullanım değerlerini (ram,cpu,gpu,ekran kartı belleği) açıp fps'in düşüş anında hangisinin sona dayandığını ve sorunun nereden kaynaklandığını anlamaya çalışın.
Ekran kartı ve diğer sürücülerinizin güncel olduğundan emin olun. Windows sürümünüz nedir? Windows 1903'ün stabilite sorunları olduğunu düşünüyorum.

Tavsiyem msi afterburner ile tüm kullanım değerlerini (ram,cpu,gpu,ekran kartı belleği) açıp fps'in düşüş anında hangisinin sona dayandığını ve sorunun nereden kaynaklandığını anlamaya çalışın.
Ekran kartı ve diğer sürücülerinizin güncel olduğundan emin olun. Windows sürümünüz nedir? Windows 1903'ün stabilite sorunları olduğunu düşünüyorum.

1903'de herhangi bir stabilite sorunu falan yaşamadım. Windows 10 Tweakları yapılmadığı sürece FPS yerlerde gezecektir çoğu oyunda.

• Ryzen 5 2600 İşlemci
  • Corsair 8 GB 3000 MHz Vengeance LPX RAM
  • Sapphire RX 580 Nitro+ 4 GB Ekran Kartı

Vakti zamanında açtığım bir konu vardı RX 580 4 GB-8 GB Arasındaki farkla alakalı bu video atıldı
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Burada Asassins Creed Origin'de ortalama 54-66 FPS alabiliyor 4 GB'lık kart
Ben bu oyunda 62 FPS değerini de gördüm ama 20 FPS'lere kadar düştüğü de oluyor sorun sizce RAM'değil mi? Bu kadar fark yaratabilir mi? Kartım oyunda %100 kullanılıyor.
(Videoda 16 GB RAM kullanılıyor)
Asassins Creed Origin içinde oldukça fazla doku barındıran bir oyun hem ekran kartı hemde pc ramini oldukça fazla kullanıyor ayrıca burda afterburner üzerinden değilde grafik üzerinden verilmiş değer ondanda ani düşüşleri görmüyo olabiliriz. Birde vysnc açıkmı değilmi kontrol edin 60 fps de dururken bazen kart kullanımı düşebiliyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı