Rx 580 ve Ryzen 5 2600'da FPS düşmesi

NeanCartel

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar geçtiğimiz günlerde yeni sistem topladım Rx 580 ve Ryzen 5 2600 içeren ve CS:GO deneyeyim dedim ama denemez olaydım. Oyunda 1024x768 ve ayarları low'a çekmeme rağmen ana menüde 127 FPS sabit, oyun içinde 120-40 arası gidip geliyor ve FPS drop giriyor. Sadece "fps_max 61" yaparsam stabil bir oyun alıyorum, ama bu sistemde böyle olmaması gerekiyor bence. Daha sistem yeni olduğu için çok oyun deneme şansım olmadı o yüzden, diğer oyunlarda nasıl bilmiyorum.
Not: Oyun sırasında ekran kartı sıcaklığı 45 derece.

Maalesef 8 GB, tek bir tane var RAM. RAM'i sonradan yükseltirim diye şimdilik düşük aldım ama CS:GO gibi bir oyun için 8 GB yeterli değil mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Malesef 8 gb, tek bir tane var ram. Ram'i sonradan yükseltirim diye şimdilik düşük aldım ama CS:GO gibi bir oyun için 8 gb yeterli değil mi?

Önemli olan çift kanal olmasıdır. 4x2
=8gb ram olsaydı daha iyi olabilirdi ancak bu sprunun direk ramlerle alakalı olduğunu göstermeyebilir.

O işlemci ile o çözünürlükte zaten CSGO'da fazla bir şey bekleme. Çözünürlüğü yükseltip öyle dene birde drop oluyor mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben de tek kanal 8GB kullanıyorum, CSGO oynarken sorun yok. Windowsunuz güncel mi?
Güncel dostum, driver vs sorunu olduğunu düşünmüyorum.
O işlemci ile o çözünürlükte zaten CSGO'da fazla bir şey bekleme. Çözünürlüğü yükseltip öyle dene birde drop oluyor mu
Neden yahu? İşlemci AMD tamamda, çok kötü olduğunu düşünmüyorum. Çözünürlüğü akıcı bir oyun için düşürdüm, droplar gitsin diye değil dostum. Yani en başta direk o ayarlara aldım. Çözünürlüğü yükseğe aldım fps arttı ama droplar aynı hocam.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı