RX 580 ve Ryzen 5 3600 sistem önerisi

Herşeyim Tamam Sadece Ekran Kartında Gidip Geliyorum 2 Farklı Ekran Kartında Gidip Geliyorum ve Biraz Araştırmak İstiyorum Fakat Herkez Farklı Birşey Söylemiş Birisi Diyor Bit Önemli , Birisi Çekirdek Hızı , Birisi Bellek Hızı , Birisi Bellek Kapasitesi Önemli Demiş Hangisi Doğru ? Aklıma Takılan Ekran Kartları Ek'tedir . Ve Bu İki Ekran Kartının Da Arasında 600 Tl Fark Vardır .

1.ASUS PHOENIX GeForce GTX 1660 Ti OC 6GB GDDR6 192 Bit Ekran Kartı = Özellikleri
GPU: GeForce GTX 1660Ti
Üretici: NVIDIA
Bellek Hızı O.C: 12002MHz
Çekirdek Hızı O.C: 1815MHz
Bellek Kapasitesi: 6GB
Bellek Arayüzü: 192Bit

2.ASUS ROG STRIX Radeon RX580 T8G Gaming 8GB GDDR5 256 Bit Ekran Kartı = Özellikleri
GPU: AMD RX580
Üretici: AMD
Bellek Hızı O.C: 8000MHz
Çekirdek Hızı O.C: 1431MHz
Bellek Kapasitesi: 8GB
Bellek Arayüzü: 256Bit

Lütfen Birisi Bana Yardımcı Olsun Sistemime Sadece Ekran Kartı Seçmek Kaldı Sistemimi Tekrardan Yazı Olarakda Yazmak İstiyorum .

@AMD Ryzen 5 3600 3.6GHz 35MB Önbellek 6 Çekirdek AM4 7nm İşlemci MPK

@ASUS PRIME B450M-K 3466MHz(OC) DDR4 Soket AM4 M.2 DVI VGA mATX Anakart

@GSKILL (2x8) 16 GB Ripjaws V Kırmızı 3000MHz CL16 DDR4 Single Kit Ram

@CORSAIR Carbide Serisi SPEC-DELTA RGB Tempered Glass 550W 80+ USB 3.0 Mid Tower Kasa

@SAMSUNG 500GB 860 EVO Okuma 550MB-Yazma 520MB M.2 SSD

Bilgisayardan Anlayan Ciddi Arkadaşlar Yardımcı Olursalar Çok Memnun Olurum Şimdiden Teşekkür Eder Elinize Emeğinize Sağlık Dilerim .
GTX 1660 Ti, performans olarak RX 580'den daha üstün. Ancak seçtiğiniz model olan Phoenix biraz fazla ısınıyor. RX 580 tarafında seçtiğiniz Strix model ise piyasadaki en iyi soğutmaya dahip model diyebiliriz. Tavsiyem her iki kart yerine RX 590 Nitro+ almanız. Neredeyse GTX 1660 Ti'a yakın bir performans veriyor. Nitro+ soğutması ise ne Phoenix kadar kötü ne de Strix kadar iyi. Gayet dengeli bir model.

Ya da biraz daha bekleyip alın. Önümizde hem 11.11 indirimleri hem de Kara Cuma var.

Son düzenleme:
Anakartı MAX serisi ile değiştirirseniz BIOS güncellemesi ile uğraşmak zorunda kalmazsınız.

GTX 1660 Ti, performans olarak RX 580'den daha üstün. Ancak seçtiğiniz model olan Phoenix biraz fazla ısınıyor. RX 580 tarafında seçtiğiniz Strix model ise piyasadaki en iyi soğutmaya dahip model diyebiliriz. Tavsiyem her iki kart yerine RX 590 Nitro+ almanız. Neredeyse GTX 1660 Ti'a yakın bir performans veriyor. Nitro+ soğutması ise ne Phoenix kadar kötü ne de Strix kadar iyi. Gayet dengeli bir model.

Ya da biraz daha bekleyip alın. Önümizde hem 11.11 indirimleri hem de Kara Cuma var.
Çok teşekkür ederim yardımcı olduğun için kararımı verdim sayende 🙏

Çok teşekkür ederim yardımcı olduğun için kararımı verdim sayende 🙏
Eica ederim, iyi günlerde kullanın.

Bu arada sistemi montajlı bir şekilde alacaksanız Anakart'ı MAX serisi seçmenize gerek yok. Ancak siz toplayacaksanız MAX serisi almanızı öneririm. Ancak bütçeniz yetmiyorsa, Anakartı alacağınız site ile iletişime geçip BIOS güncellemesi yapılı bir şekilde yollamalarını söyleyin. Aksi takdirde sistem görüntü vermeyecektir.

Son düzenleme:
Eica ederim, iyi günlerde kullanın.

Bu arada sistemi montajlı bir şekilde alacaksanız Anakart'ı MAX serisi seçmenize gerek yok. Ancak siz toplayacaksanız MAX serisi almanızı öneririm. Ancak bütçeniz yetmiyorsa, Anakartı alacağınız site ile iletişime geçip BIOS güncellemesi yapılı bir şekilde yollamalarını söyleyin. Aksi takdirde sistem görüntü vermeyecektir.
KuoNN Bul Beni 😂

Geri
Yukarı