RX 580 vs. GTX 1650 Super

8 GB ise kesinlikle RX 580 fakat en mantıklısı RX 5500 XT 8 GB olur.
RX 580 8 GB VRAM'i verimli kullanamıyor zaten yani 8 GB VRAM kullanıcak bir ayarda güncel oyunları akıcı oynatamaz, 1650 Super öneririm.
8 GB kullanmaz ama 6 GB kullanır. Seneye bile yetmemeye başlayacak gibi gözüküyor 4 GB VRAM. Cyberpunk oyununun optimizasyonu iyi olsaydı 1650S ile high ayarda oynayabilirdik fakat VRAM sıkıntısı yaşayacaktık. Lowest ayar yüksek dokuyla bile 3600 mb yiyen bir oyun kendisi.

8 GB kullanmaz ama 6 GB kullanır. Seneye bile yetmemeye başlayacak gibi gözüküyor 4 GB VRAM. Cyberpunk oyununun optimizasyonu iyi olsaydı 1650S ile high ayarda oynayabilirdik fakat VRAM sıkıntısı yaşayacaktık. Lowest ayar yüksek dokuyla bile 3600 mb yiyen bir oyun kendisi.
Kafamı tekrardan karıştırdığın için teşekkür ederim 😀 5500 XT alacak kadar bütçem yok, normalde 4.3k fakat zorlayarak 4.5k ya çıkarmaya çalışacağım
Bu sistemler için senin yorumunu da merak ediyorum açıkcası

Aşağıdakini 480 gb ssd yaparak

Bu sistem daha iyi olacaktır hocam sizin için. SSD hakkında bir bilgim yok, sorunlu ise arkadaşlar bilgi verir değiştirirsiniz.
Sisteme baktım fakat, dediğim gibi 5500XT için yeterli bütçeye sahip değilim.Ve depolama kısmında sorun yaşamamak için 480GB istiyorum.

Kafamı tekrardan karıştırdığın için teşekkür ederim 😀 5500 XT alacak kadar bütçem yok, normalde 4.3k fakat zorlayarak 4.5k ya çıkarmaya çalışacağım
Bu sistemler için senin yorumunu da merak ediyorum açıkcası

Aşağıdakini 480 gb ssd yaparak

Hayır haklıyım ama. 4 GB ilerdeki oyunlarda büyük ihtimal yetersiz kalacak, ben size daha uzun ömürlü olsun diyorum. Fakat fikrimi değiştirip ben de 1650S almalısınız diyorum.

Pollux 3T-10 sistemi tercih edin. 480 GB SSD ekleyip hatta 2x8 GB RAM yapın.

8 GB kullanmaz ama 6 GB kullanır. Seneye bile yetmemeye başlayacak gibi gözüküyor 4 GB VRAM. Cyberpunk oyununun optimizasyonu iyi olsaydı 1650S ile High ayarda oynayabilirdik fakat VRAM sıkıntısı yaşayacaktık. Lowest ayar yüksek dokuyla bile 3600 MB yiyen bir oyun kendisi.

Kendimde RX 580 8 GB kullanıyorum hem de extra OC edilmiş halde bir sürü oyunda veya renderda test ettim banamı anlatıyorsun? Daha Watch Dogs 1'de yüksek ayarlarda VRAM kullanımı 6-7GB'a gelecek bir ayarda 30FPS zor veriyor? Günce oyunlarda daha da rezalet, RX 580 güçlü bir kart değil şu an giriş seviyesi bir performansa sahip.

Kendimde RX 580 8 GB kullanıyorum hem de extra OC edilmiş halde bir sürü oyunda veya renderda test ettim banamı anlatıyorsun? Daha Watch Dogs 1'de yüksek ayarlarda VRAM kullanımı 6-7GB'a gelecek bir ayarda 30FPS zor veriyor? Günce oyunlarda daha da rezalet, RX 580 güçlü bir kart değil şu an giriş seviyesi bir performansa sahip.
RDR2 oyununda RX 570 4 GB ile ucundan sorun yaşamışlığım var. Ortalama 45-50 FPS civarı oynamak istersen daha yükseğe alıyorsun fakat VRAM yetmiyor. İlerdeki oyunlar çok daha VRAM yiyecek. Çünkü seneler geçiyor doku kalitesi artıyor. RX 570-1650S-RX 580 civarındaki kartlar bence 4 veya 8 değil de 6 GB olarak çıkmayı hak eden kartlar. Ek olarak GTX 1650S kartı da RX 580 kartına fark atıyor falan sanmayın. En fazla 5 FPS fark var aralarında.

Kaynak:
GTX 1650 SUPER vs RX 580 Test in 9 Games - YouTube

Hatta düzeltme yapıyorum: Forza oyununda bile RX 580 8GB versiyonu 4 GB'den fazla VRAM kullanıyor.

RDR2 oyununda RX 570 4 GB ile ucundan sorun yaşamışlığım var. Ortalama 45-50 FPS civarı oynamak istersen daha yükseğe alıyorsun fakat VRAM yetmiyor. İlerdeki oyunlar çok daha VRAM yiyecek. Çünkü seneler geçiyor doku kalitesi artıyor. RX 570-1650S-RX 580 civarındaki kartlar bence 4 veya 8 değil de 6 GB olarak çıkmayı hak eden kartlar. Ek olarak GTX 1650S kartı da RX 580 kartına fark atıyor falan sanmayın. En fazla 5 FPS fark var aralarında.

Kaynak:
GTX 1650 SUPER vs RX 580 Test in 9 Games - YouTube

1650 Super fark atıyor demiyorum zaten %5 daha iyi falan yani ama yine de RX 580 dediğimiz GPU 4. yılına gircek artık ve güncel oyunları da artık ayarları kökleyince falan akıcı oynatamıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı