RX 580 vs RTX 2060

eren1000

Hectopat
Merhaba arkadaşlar. Yeni bir kasa alacağım ancak çok arada kaldım, bilen birilerinin tavsiyesini almak istediğim için buraya yazıyorum.
MSI RX580 Armor 8 GB ekran kartlı bir kasa mı toplasam, F/P olarak daha iyi verim alırım.
Gigabyte RTX2060 6 GB ekran kartlı bir kasa mı toplasam F/P olarak daha iyi verim alırım.
İki ekran kartının birbirinin rakibi olmadığını biliyorum. F/P olarak bakıyorum.

Parçaları birleştirme işinden anlamadığım için, İtopya ve İncehesap gibi sitelerden, hazır kasalara baktım.

Şu kasanın işlemcisini, "R5 2600x" ve RAM'ini "Corsair 16 GB Vengeance" yaptığımda 3900 TL gibi bir fiyat oluyor.

Bu RTX2060'lı kasa ise 5000 TL civarı bir fiyata geliyor.

Aradaki 1100 TL'ye değecek bir fark oluşur mu? Alacağım kasadan en büyük beklentim önümüzdeki 5 yıl işimi görmesi.

Son düzenleyen: Moderatör:
DADG2/AMD Ryzen 5 2600X/GIGABYTE RX590 GAMING 8GB/16GB DDR4/240GB SSD/1TB Disk/Gaming Bilgisayar | ITOPYA Bu daha mantıklı.
İki PC arasında da tabii ki RTX2060'lı daha mantıklı. Aradaki farka da değer.
Hocam öncelikle tavsiyeniz için teşekkürler.
Merak ettiğim şey, benim attığım 2 sistem ve sizin tavsiye ettiğiniz sistemde, ısınma problemi yaşar mıyım?
RX590'lar için kronik yazılım sorunları var gibi şeyler okudum, doğruluk payı var mıdır?
Aradaki farka değecekse, 1000 lira fazla verip RTX 2060'lı kasayı almak daha mantıklı sanırım.

O RTX2060'lı sistemde mevcut RTX2060'ın soğutması fazla iyi değil, oyunlarda yüksek sıcaklıklara çıkıyor.
RX590'ın kronik bir sorunu yok. Sizin bütçeniz nedir? Bütçeniz doğrultusunda iyi bir sistem önereyim.
bütçem 4000 TL civarında ancak dediğim gibi biraz zorlarsam ve arada büyük fark oluşturacak bir sistem olursa, 5000 TL'ye kadar çıkabilirim diye düşünüyorum.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı