RX 580 Wattman sorunu

62 derece şahane bir sonuç. Stabil kalmasına sevindim :)
Bende sevindim. Önceden bir arkadaş MSİ Afterburner' den yapmıştı. Stabil olmamıştı da, bu sefer oldu. Çünkü Horizon Zero Dawn gibi oyunda 75 dereceyi buluyordu.
Radeon ayarlarından Performans- Ayarlanıyor sekmesine girip manuel'e tıklıyorsunuz. Ardından Güç limiti hariç her şeyi etkin hale getirip konudaki değerleri girmeniz yeterli. Sonrasında kaydete basıyorsunuz.
Size de teşekkür ederim. :)

Şu anda güç seçeneklerin de AMD Ryzen Balanced seçili durumda, en yüksek performans yok da direkt yüksek performans var. Bu arada önceden GTX 1050 ti vardı. Akabinde bu karta geçince DDU ile sıfırdan kurulum yapmıştım.

Hmm çok iyiymiş bende işte RTX 2060' da karar kıldım. İşlemcim yüzünden RTX 2060s alırsam direkt darboğaz yaparmış. Sizin işlemciniz nedir ?
Şöyle ki, bende R5 2600 vardı ve 2060S ile hiç darboğaz yaşamadım, şu an 3600X var zaten yine darboğaz yaşamıyorum. Size kim dediyse biraz abartılı konuşmuş bence o konuda. R5 2600, 2060S için %1-2 darboğaz yapar belki o da çok çok ekstrem durumlarda.

Şöyle ki, bende R5 2600 vardı ve 2060S ile hiç darboğaz yaşamadım, şu an 3600X var zaten yine darboğaz yaşamıyorum. Size kim dediyse biraz abartılı konuşmuş bence o konuda. R5 2600, 2060S için %1-2 darboğaz yapar belki o da çok çok ekstrem durumlarda.

Katılıyorum. Ayrıca çözünürlüğü 2K yaparsak darboğaz biraz daha azalır diye biliyorum. Yanlış biliyorsam affola.

O zaman 2060S aldırıyorum. 550w güç kaynağım var. Tam stabil olur herhalde.
Katılıyorum. Ayrıca çözünürlüğü 2K yaparsak darboğaz biraz daha azalır diye biliyorum. Yanlış biliyorsam affola.
2K yapınca zaten olmuyor. Benim ekran 75hz 1ms FHD olmadı 2K ya çekerim.

Dediğim gibi darboğaz hiç yaşamadım denilebilir R5 2600 ve RTX2060S ikilisinde
O zaman 2060S aldırıyorum. 550w güç kaynağım var. Tam stabil olur herhalde.

2K yapınca zaten olmuyor. Benim ekran 75hz 1ms FHD olmadı 2K ya çekerim.
550W güç kaynağı 80+ gold ise iş görür yoksa 600W bir 80+ bronze veya 80+ kullanmanızı tavsiye ederim.

5700 xt kartımda aynı sorunu yaşıyorum, bence bu modele bağlı değil de markaya bağlı, amd bir çözemedi bu çökme hatalarını, bende haftada en az 5-6 kez yaşıyorum bu hatayı. Bilgisayara veya karta bir sorunu olurmu acaba bu problemde reset atmak, çünkü pc donduğunda yapabilecek bir şey kalmıyor.
Sorunun çözümü yok maalesef. Sıfır aldığım ekran kartında da aynı problemi yaşadım ve haftada en az 10-11 kere yaşanan bir durum bu. Özellikle bilgisayara bir anda yüklenince ekran kartı adeta bir anda anakarttan sökülmüş gibi tepki veriyor. Benim anakartımda debug ışığı olduğu için fark etmem uzun sürmedi ve ekran kartını değiştirdim. Oldukça sinir bozucu bir problem çünkü kasa çalışmaya devam ediyor fakat monitör, mouse ve klavye bildiğiniz kapanıyor ve bilgisayarı ya güç tuşundan resetlemeniz ya da PSU'nun tuşunu kapatıp açmanız gerekiyor bilgisayarın düzelmesi için. Sorunun çözümü yok, tek çare ekran kartını değiştirmek.

Yeni konular

Geri
Yukarı