RX 580 Yanıt vermeme ve siyah ekranda kalma sorunu

Talha Günbaş

Hectopat
Kolay gelsin arkadaşlar iyi forumlar.
İlk olarak sorunuma değineyim.
Yani bir bilgisayar topladım 2 ay kadar olmuş olmalı ama sistemimde anlayamadığım bir sorunum var başlarda çok yoktu ama son zamanlarda canıma tak etti doğrusu o yüzden dayanamayıp konu açmaya karar verdim.
  • İşletim sistemim Win10
Kasadaki parçalar ise:
  • Ryzen 5 2600
  • Sapphire RX580 Nitro 8 GB
  • B450M anakart
  • 8 GB 3000 MHz RAM
  • 1 T Hard disk 125GB SSD
Alakası olduğunu düşündüğüm parçaları sıraladım.
Şimdi sorunuma gelecek olursak oyuna girerken ve çıkarken siyah bir ekranda kalıyorum ve hiçbir komut yanıt vermiyor. BF1 oynadım, çıkış yapacağım çık diyorum siyah ekran geliyor ve reset atmak zorunda kalıyorum. Bu hemen hemen her oyunda oluyor, eskiden 1-2 kere oldu ama şimdi 3 demememden birisi bu şekilde sonuçlanıyor. Sürekli reset atmak zorunda kalmak istemiyorum, umarım sorunu anlatabilmişimdir eğer isterseniz bir video çekip gösterebilirim ya da başka her ne isterseniz. Sağ olun şimdiden.

Kolay gelsin arkadaşlar iyi forumlar.
İlk olarak sorunuma değineyim.
Yani bir bilgisayar topladım 2 ay kadar olmuş olmalı ama sistemimde anlayamadığım bir sorunum var başlarda çok yoktu ama son zamanlarda canıma tak etti doğrusu o yüzden dayanamayıp konu açmaya karar verdim.
  • İşletim sistemim Win10
Kasadaki parçalar ise:
  • Ryzen 5 2600
  • Sapphire RX580 Nitro 8 GB
  • B450M anakart
  • 8 GB 3000 MHz RAM
  • 1 T Hard disk 125GB SSD
Alakası olduğunu düşündüğüm parçaları sıraladım.
Şimdi sorunuma gelecek olursak oyuna girerken ve çıkarken siyah bir ekranda kalıyorum ve hiçbir komut yanıt vermiyor. BF1 oynadım, çıkış yapacağım çık diyorum siyah ekran geliyor ve reset atmak zorunda kalıyorum. Bu hemen hemen her oyunda oluyor, eskiden 1-2 kere oldu ama şimdi 3 demememden birisi bu şekilde sonuçlanıyor. Sürekli reset atmak zorunda kalmak istemiyorum, umarım sorunu anlatabilmişimdir eğer isterseniz bir video çekip gösterebilirim ya da başka her ne isterseniz. Sağ olun şimdiden.
Kasayı aldığın yere durumu anlat. İlgilenirler. Ekran kartın sorunlu gibi.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı