RX 580 yükte 85 derece olması normal mi?

serhat123ps3

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar sistemim aşağıda.
MSI B450 Pro M.2 Max anakart.
Ryzen 5 2600 3.40 GHz.
RX 580 8 GB 256 bit DDR 5
8 GB RAM.
500GB HDD.
750W Power Supply.
256 GB M.2 SSD.

The Forest oyununda düşük grafikte 60-65 ultrada ise 80-85 derece oluyor sizce sıkıntı olur mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Biraz fazla gibi. En son ne zaman termal macun yenilemesi yaptın?

PC'yi yeni topladım 2. El parçalar aldığımız kişi topladı ben toplamadım.

85 dereceyi geçmiyorsa sorun olmaz. O şekilde oynamaya devam edebilirsin.

Geçmiyor ama GTA 5 de geçebiliceğini düşünüyorum şu an GTA 5 yüklüyorum YouTube'da izlediğimde 70-75 derece Full ayarlarda yazıyor bende daha Forest Full ayarlarda 80 derece oluyor

Son düzenleme:
Ekran kartı 80 ve 85 derece olursa üstüne de er yada geç çıkar, kasanı ve ekran kartını hava tutma makinesi ile temizle ve mümkünse Mesh bir kasan yoksa mesh bir kasa al ve kasaya üstüne de fan eklettir. Ekran kartının macununu bilen birisi değiştirsin ayrıca forum veya rehber üzerinden Uv rehberi uygularsan sıcaklık değerin 60-70 dereceye kadar düşürmüş olursun. Kendim MSI RX 5700 XT Gaming X OC kartı kullanıyorum ve benim aldığım 80-85 derece sıcaklık UV sonrası yük altında 55-62 arasında gidip geliyor. Hotspot sıcaklığı da 110 ve üstünü görürken artık o da 55-65 arasında geziyor. Er yada geç sonuç yine UV olmasıyla sonuçlanmalı ki kart ilerleyen zamanda zarar görmesin ve gittiği yere kadar kullanabil.

Ekran kartı 80 ve 85 derece olursa üstüne de er ya da geç çıkar, kasanı ve ekran kartını hava tutma makinesi ile temizle ve mümkünse Mesh bir kasan yoksa mesh bir kasa al ve kasaya üstüne de fan eklettir. Ekran kartının macununu bilen birisi değiştirsin ayrıca forum veya rehber üzerinden UV rehberi uygularsan sıcaklık değerin 60-70 dereceye kadar düşürmüş olursun. Kendim MSI RX 5700 XT Gaming X OC kartı kullanıyorum ve benim aldığım 80-85 derece sıcaklık UV sonrası yük altında 55-62 arasında gidip geliyor. Hotspot sıcaklığı da 110 ve üstünü görürken artık o da 55-65 arasında geziyor. Er ya da geç sonuç yine UV olmasıyla sonuçlanmalı ki kart ilerleyen zamanda zarar görmesin ve gittiği yere kadar kullanabil.

Kasamda zaten 6 tane fan var ve kasa temiz yeni toplandı toz açısından temiz ama parçalar 2. El

2. elden ötürü olduğunu düşünmüyorum. RX 580 kartları zaten sıcak çalışıyor ve kartının modelini de bilmiyoruz fakat sonuçta termal macunu yenilemek ve UV yapmak sana kalmış, iyi geceler.

Geri
Yukarı