RX 580'deki Series ne anlama geliyor?

@salih1270 hocam, hepsinin çipi aynı fakat bazı modellerde fabrika çıkışlı hız aşırtma da olabilir. Bir de modeller arasında soğutma farkları da olabilir. Sizinki tam olarak hangi model?

@salih1270 hocam, hepsinin çipi aynı fakat bazı modellerde fabrika çıkışlı hız aşırtma da olabilir. Bir de modeller arasında soğutma farkları da olabilir. Sizinki tam olarak hangi model?

Aygıt Yöneticisi'nden baktım Radeon RX 580 bir de fanlar gerçekten hızlı dönüyor yani.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aygıt Yöneticisi'nden baktım Radeon RX 580 bir de fanlar gerçekten hızlı dönüyor yani

Modelini soruyor hocam. Sapphire mi, MSI mı, Gigabyte mı, hangisi? Ancak hangisi olursa olsun arada çok bir performans farkı olmaz, soğutma farkı olur.

Peki reis bir şey soracağım. Benim ekran kartı diğer RX 580 nazaran daha güçsüz gibi.

RX 580'in oyun testlerini izleyin, daha sonra aynı oyunu aynı grafiklerde oynayın. Arada çok bir FPS farkı yoksa sorun yok demektir.

Son düzenleme:
Modelini soruyor hocam. Sapphire mi, MSI mı, Gigabyte mı, hangisi? Ancak hangisi olursa olsun arada çok bir performans farkı olmaz, soğutma farkı olur.

RX 580'in oyun testlerini izleyin, daha sonra aynı oyunu aynı grafiklerde oynayın. Arada çok bir FPS farkı yoksa sorun yok demektir.

Reis Gigabyte markası.

LoL'de sabit 144 FPS sabit en yüksek grafikler 144 FPS'te sabit bırakıyorum Rust'ta filen de 60 FPS sabit bazen düşüyor.

YouTube'dan oynadığınız oyunların test videolarına bakın, kendi aldığınız değerler ile karşılaştırın. İzlediğiniz videonun çok eski olmamasına dikkat edin. Video çok eski olursa araya bir sürü güncelleme girebileceği için videodakine oranla daha düşük FPS alabilirsiniz.

LoL'de sabit 144 FPS sabit en yüksek grafikler 144 FPS'te sabit bırakıyorum Rust'ta filen de 60 FPS sabit bazen düşüyor.

YouTube'dan oynadığınız oyunların test videolarına bakın, kendi aldığınız değerler ile karşılaştırın. İzlediğiniz videonun çok eski olmamasına dikkat edin. Video çok eski olursa araya bir sürü güncelleme girebileceği için videodakine oranla daha düşük FPS alabilirsiniz.

Peki son 2 şey soracağım. Benim ekran RX 580 bir arkadaş var Rust oynayan ben Rust'ta sabit 60 FPS alıyorum onun ekran kartı RX 570 oda bana yakın FPS'ler alıyor yani RX 580 ile RX 570'in arasında çok bir fark yok mu? Bu birinci sorumdu 2. soru ise beniim ekran kartının fiyatı şu an ne kadar ve yani ben bunu satsam bundan iyi ekran kartı almaya çalışsam üstüne ne kadar koyarım ve hangi ekran kartları çünkü YouTube'ta gezinirken RX 580 ile 3050'ı karşılaştırmışlar.
Bir de işlemcim iyi mi bir bakar mısın AMD Ryzen 5 2600 six-Core Processor 3.40 GHz.
Oyun oynarken 16 GB RAM var 16'nın 8 GB'sini kullanıyor neden hepsini kullanmıyor onu da söylersen çok sevinirim şimdiden teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı