RX 590 donma sorunu

Serios

Decapat
2 Ay önce topladığım bilgisayarımda oyunlarda donmalar yaşıyorum. Ekran kitleniyor ve hiçbir işlem yapamıyorum. Sonrasında ekran kararıyor ve no signal yazısını görüyorum, reset atmadan düzeltemiyorum. Driver en son çıkan 20.2.2, farklı forumlarda driverla ilgili problem olduğuna yönelik yorumlar okudum. Sizce ne yapmalıyım?

Siyah ekran için bi ayarı kapatıyorduk sanallaştırıcı mıydı radeon boost muydu hatırlayamadım tek tek deneyin. Bunları denerken freesync açık olsun. Olmadı 19.2.2 sürümünden memnun olduğunu söyleyenler var.

Wattman hatası diye tahmin ediyorum aynısını yaşamıştım. 1 Saat kadar oynadığında oluyor değil mi? Görüntü ve ses birden gidiyor, ekranda no signal yazısı çıkıyor ve reset atmadığın sürece kesinlikle düzelmiyor değil mi?

MSI Afterburner ya da ASUS AI suit kullanıyor musun? Ve beta olan sürücüleri asla kurma 20.1.3 sürümünü kur ve ayarlardan sadece "tercih edilen yazılım türü" sadece onaylanan olanı seçeneğini işaretle.

Wattman hatası diye tahmin ediyorum aynısını yaşamıştım. 1 Saat kadar oynadığında oluyor değil mi? Görüntü ve ses birden gidiyor, ekranda no signal yazısı çıkıyor ve reset atmadığın sürece kesinlikle düzelmiyor değil mi?
Evet aynen öyle oluyor
MSI Afterburner ya da ASUS AI suit kullanıyor musun? Ve beta olan sürücüleri asla kurma 20.1.3 sürümünü kur ve ayarlardan sadece "tercih edilen yazılım türü" sadece onaylanan olanı seçeneğini işaretle.
Bahsettiğiniz yada başka herhangi bir uygulama kullanmıyorum.
DDU ile Driver'ı kaldırıp farklı bir driver sürümü deneyin.
Müsait zamanımda dediklerinizi yapıcam.Teşekkürler

Evet aynen öyle oluyor

Bahsettiğiniz yada başka herhangi bir uygulama kullanmıyorum.

Müsait zamanımda dediklerinizi yapıcam.Teşekkürler
Valla bu sorun bende vardı ve çok çektirdi. Videolu, resimli 1000'lerce kanıt sunarak teknik servise yolladım tek seferde iade alındı şükürler olsun. Kim ne derse desin kartın sorunlu hocam. Genelde bu sorunun sebebinin donanımsal olduğunu söyler bazı fanboylar. Yok RAM'lerin uyumsuzdur, PSU'un yetmiyordur gibi abuk subuk şeyler söyleyip saçmalarlar iyice. İadeye gönder sana önerim.

Bakın benim 2 tane konum var, bu kartı sırf kargolarken bile ayrı sorun çektim öyle nalet bir kart. Üşenmezseniz okuyun bir ara:

Şuan amd'nin tek stabil driveri 19.12.1.Ben oyunlarda yada masaüstünde kullanırken eskiden oyundan atardı yeni driverlar artik sadece ekran siyah oluyor 3 sn sonra düzeliyor.Paramızla rezil olduk bir daha amd ekran kartıda almayacağım.Çok pişmanım ısı,driver,siyah ekran,free sync sorunu...

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı