Çözüldü RX 590 Ekran kartı ısınıp kapanıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

muratgunes

Femtopat
AMD Ryzen 5 1600.
8 GB RAM.
RX590 8 GB
Gigabyte A320M-S2H
Sistemim bu şekilde ve Witcher 3, Crysis Remastered gibi oyunlarda ekran kartım 84 dereceye çıkıyor devamın da ise ekranım gidiyor. Daha önce GTA V ve AC Odyssey gibi oyunlar da bu gibi bir sorunla karşılaşmamıştım. MSI Afterburner uygulamasında bir sürü yol denedim ancak faydasını göremedim.

Çözüm
Merhabalar. Sanırım sizde XFX RX 590 kullanıyorsunuz. Önceden açtığınız konuya kendi ayarları mı paylaşmıştım ve sizde çözüm olmuştu. Ben o ayarları biraz değiştirdim, undervolt uyguladım daha stabil ve daha fazla sıcaklık düşüşü elde ettim. Ayarları görsele ekliyorum deneyebilirsiniz.

Radeon ayarları 2.jpg

Radeon ayarları.jpg
AMD Ryzen 5 1600.
8 GB RAM.
RX590 8 GB
Gigabyte A320M-S2H
Sistemim bu şekilde ve Witcher 3, Crysis Remastered gibi oyunlarda ekran kartım 84 dereceye çıkıyor devamın da ise ekranım gidiyor. Daha önce GTA V ve AC Odyssey gibi oyunlar da bu gibi bir sorunla karşılaşmamıştım. MSI Afterburner uygulamasında bir sürü yol denedim ancak faydasını göremedim.
Fanlar dönüyor mu?

Driver'den fan ayarını ayarlamayı dene. Çünkü ekran kartı sıcaklığı 85 derece olsa bile, ekran kartı fanları yüzde 100'de çalışmıyor. RX 570 kullanıyorum, standartı böyle, görüldüğü üzere 85 derece de bile fanlar yüzde 100 çalışmıyor, yüzde 80 falan çalışıyor. Fanları tam performansına alınca sorunun belki çözülür.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    14,2 KB · Görüntüleme: 56
Ekran kartına Undervolt uygulayın ve fanları manuel olarak ayarlayın. Isınma ve Wattman hatasının çözümü genellikle bu oluyor.
Uyguladım ancak fayda göremedim.
Fanlar dönüyor mu?
Dönüyor.
Driver'den fan ayarını ayarlamayı dene. Çünkü ekran kartı sıcaklığı 85 derece olsa bile, ekran kartı fanları yüzde 100'de çalışmıyor. RX 570 kullanıyorum, standartı böyle, görüldüğü üzere 85 derece de bile fanlar yüzde 100 çalışmıyor, yüzde 80 falan çalışıyor. Fanları tam performansına alınca sorunun belki çözülür.
Adsızasdasd.png

Bu şekil de zaten.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı