RX 580 ısınıp kapanıyor

Loraine

Hectopat
Merhabalar, MSI RX 580 8 GB OC modelini kullanıyorum ve Black Desert Online oyununa girdiğimde ekran kartımın sıcaklığı anormal derecede artıyor (50 dereceden anlık 87-88 dereceye çıkıp 90'a kadar yükselebiliyor.). Fan hızı %100 oluyor ama hiçbir şekilde ısınmayı azaltamıyor aksine daha çok çoğalıyor ve bir süre oynadıktan sonra arkaplanda şarkı açık bu oyunu oynarken ekran bir anda no signal deyip görüntüyü kesiyor ama şarkı arkaplanda çalmaya devam ediyor, mecbur bilgisayarı kapatıyorum. Ekran kartı ve işlemcim dahil bilgisayarımda 9 adet fan var.

Sistem bilgilerim aşağıda:

CPUID CPU Adı Intel(R) Core(TM) i7-4790 CPU @ 3.60GHz
CPU Türü QuadCore Intel Core i7-4790, 3900 MHz
Anakart Adı ASUS H81-PLUS
Bellek Adı Kingston ValueRam 8 GB 1600MHz DDR3 RAM (KVR16N11/8)
Görüntü Bağdaştırıcısı MSI RX 580 (MS-V341)
Kasa Adı Power Boost X-59 RGB 650W 80+ Tempered Glass USB 3.0 Mid Tower Kasa

Sorun neden kaynaklanıyor olabilir?

Sorunun kaynağı mı bilmiyorum ama PSU değiştirmemizi tavsiye ederim. Sorununuz için de undervolt deneyebilirsiniz bir de kasanın yan kapağı açık deneyin. Hiçbiri olmazsa garantisi varsa garantiye yollayın.

Kullandığınız kasa modelinin hava akışı iyi gözükmüyor. Birde yan tarafı açık şekilde deneyin büyük ihtimalle sıcaklık değerleri biraz düşecektir. Onun haricinde ekran kartının sıcaklığını daha da düşürmek istiyorsanız undervolt ve fan ayarı yapabilirsiniz.

Merhabalar, MSI RX 580 8 GB OC modelini kullanıyorum ve Black Desert Online oyununa girdiğimde ekran kartımın sıcaklığı anormal derecede artıyor (50 dereceden anlık 87-88 dereceye çıkıp 90'a kadar yükselebiliyor.). Fan hızı %100 oluyor ama hiçbir şekilde ısınmayı azaltamıyor aksine daha çok çoğalıyor ve bir süre oynadıktan sonra arkaplanda şarkı açık bu oyunu oynarken ekran bir anda no signal deyip görüntüyü kesiyor ama şarkı arkaplanda çalmaya devam ediyor, mecbur bilgisayarı kapatıyorum. Ekran kartı ve işlemcim dahil bilgisayarımda 9 adet fan var.

Sistem bilgilerim aşağıda:

CPUID CPU adı Intel(r) Core(tm) i7-4790 CPU @ 3.60GHz.
CPU türü quadcore Intel Core i7-4790, 3900 MHz.
Anakart adı ASUS H81-PLUS.
Bellek adı Kingston valueram 8 GB 1600MHz DDR3 RAM (KVR16N11/8)
Görüntü bağdaştırıcısı MSI RX 580 (MS-V341)
Kasa adı Power Boost X-59 RGB 650W 80+ tempered glass USB 3.0 mid Tower kasa.

Sorun neden kaynaklanıyor olabilir?

Ekran kartını yeni aldıysanız iade etmenizi öneririm,Kendi düşüncem bu.

Yeni konular

Geri
Yukarı