RX 590 ekran kartında ani dalgalanmalar

JustPeace

Femtopat
Selamlar arkadaşlar,

Sistemimi yeni topladığımdan dolayı devamlı ısı ve performans takibindeydim. Yaklaşık 10 günden beri boştayken 30-35 derece arası olan ekran kartı ısısı bir anda 55-58 dereceye çıktı ve anlık olarak %100 kullanım sonra 0 kullanım hatası vermeye başladı. Ve bilgisayar açılırken ekran kartı fanları son güçte 4-5 saniye çalışmaya başladı. Bazı durumlar normal olabilir, ancak benim merak ettiğim 10 günden beri böyle değilken bir anda ne değişti? Bayağı bir araştırdım ancak bir cevap bulamadım.
Yardımcı olursanız sevinirim.

Dosya Ekleri

• pc hata.png
    pc hata.png
    78,1 KB · Görüntüleme: 45
Biraz beklediğinde normale dönüyorsa değerler sıkıntı edilecek bir şey yok fanlar dönmüyorsa ve ortam sıcaksa o değerleri bulabiliyor fan ayarı yapmanı tavsiye ederim daha soğuk çalışması için.

Biraz beklediğinde normale dönüyorsa değerler sıkıntı edilecek bir şey yok fanlar dönmüyorsa ve ortam sıcaksa o değerleri bulabiliyor fan ayarı yapmanı tavsiye ederim daha soğuk çalışması için.
10 günden beri böyle değilken ve hiçbir yükleme yapmamışken neden böyle oldu, aslında sinirimi bozan durum bu. Bu arada maalesef PC yaklaşık 45 dakikadır açık ve sadece chrome aktif hala aynı.

1598351167875.png

Bu durumun benzerini yaşamıştım. DDU ile GPU sürücülerini temizleyip "WHQL" ibaresi olan sürücüyü indirip kurmayı deneyin.
Hemen deniyorum.
Hemen deniyorum.
Maalesef halen aynı.
@07alone07 Konuya bekleniyorsunuz. :)
Birden böyle bir düşüşün olması normal mi arkadaşlar? Ve takip ettiğimde 50 den başlayıp 1 derece 1 derece artıyor, fanlar devreye giriyor. Destekleriniz için teşekkürler.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı