RX 590 için 240Hz monitör alınır mı?

Taf0

Centipat
Arkadaşlar selam,

Sistemimde R5 2600 işlemci ve konu başlığında göründüğü gibi RX 590 bulunmakta, diğer bir yandan 16 GB 3000 MHz RAM de var. Bu sistemime 240Hz monitör almak istiyorum ve Freesync destekli olacak. Genellikle oynayacağım oyunlar CS:GO ve PUBG. Bu sistemime 240Hz monitör gider mi? Çoğu yerde en az 1080Ti lazım diyor bu yüzden kuşkuya kapıldım, sizlere sormak istiyorum cevaplarsanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Valla 240 HZ monitör pahalıdır ya bence baya bi. Ben o kadar parayı bağlıcağıma RX 590 dan daha üst bir kart mesela RX 5700 XT alırdım. İstersen 2. ele koy kartı öyle birşey yapmayı dene monitörüde halledersin bi ara 2K monitör filan alabilirsen süper olur. Zamanla parayla olacak şeyler tabi. Elinde hiç monitör yoksa işler değişir tabi.

CS:GO'da o FPS'i alabilmen mümkün ama PUBG için daha üst seviye parçalar kullanman gerekiyor.

Valla 240 HZ monitör pahalıdır ya bence baya bi. Ben o kadar parayı bağlıcağıma RX 590 dan daha üst bir kart mesela RX 5700 XT alırdım. İstersen 2. ele koy kartı öyle birşey yapmayı dene monitörüde halledersin bi ara 2K monitör filan alabilirsen süper olur. Zamanla parayla olacak şeyler tabi. Elinde hiç monitör yoksa işler değişir tabi.
RX 590 beni bir süre idare eder diye düşünüyorum. Şimdilik uçuk ekran kartlarına ihtiyacım yok ama belki ilerde işler değişebilir :) Şuan 60 Hz monitörum var ve gerçekten çok rahatsız edici.

CSGO'dan başka bir oyunda 240HZ avantajını kullanamazsın zaten. Eğer profesyonel ya da yarı profesyonel oynamayı düşünüyorsan 240HZ al. 2 3 competitive atıp çıkıyorsan 144Hz alman daha iyi olur. O kart 60Hz monitorle kullanılmaz.

CS:GO'da o FPS'i alabilmen mümkün ama PUBG için daha üst seviye parçalar kullanman gerekiyor.
Pubg oyununu sadece zevk için oynuyorum asıl hedefim CS:GO. Pubg'de akıcı oynansın yeter benim için :) Freesync teknolojisi ile takılmalar olmaz diye düşünüyorum.
CS için profesyonel veya top seviyede(Global değil Faceit +1500 Elo gibi) bir oyuncu değilsen almana gerek yok. VA panel 144 Hz güzel bir monitör alabilirsin.
Faceit kasıyorum. Hedefimde top seviyelere çıkmak :)
CSGO'dan başka bir oyunda 240HZ avantajını kullanamazsın zaten. Eğer profesyonel ya da yarı profesyonel oynamayı düşünüyorsan 240HZ al. 2 3 competitive atıp çıkıyorsan 144Hz alman daha iyi olur. O kart 60Hz monitorle kullanılmaz.
Faceit'te hedefim top seviyelere çıkmak. Geçmişimde 1.6 profesyonel seviyelerde oynadım CS:GO oyununa 2018 yılı içerisinde geçtim daha yeni ve bu oyunda da hedefim yükselmek ondan dolayı 240Hz istiyorum :)
CSGO'yu 240HZ'de oynamak için sistemin yeterli. PUBG 144FPS limit var diye biliyorum onda nasıl oluyor bilen biri cevaplar.
Teşekkür ederim cevabınız için yeterli ise gönlüm rahat olabilir artık :)

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı