RX 590 ile en iyi performansı verecek sistem toplama

Bütçe
7000

Kemyıl

Kilopat
Daha fazla  
Değerli Technopat üyeleri dolar kurunun artması nedeniyle uzun zamandır bilgisayar toplama işlemimi askıya aldım yaklaşık 7000 Türk lirası bakiyem de bulunmakta. Şu anki bilgisayarım ömrünü doldurmak üzere. Normalde NVIDIA ekran kartını AMD'ye tercih ederim lakin şu anki NVIDIA ekran kartları pahalı olduğundan yeni nesil iyi NVIDIA ekran kartlarını sisteme ekleyince bütçemden daha üst bir meblaya çıkıyor bu sebebten dolayı sizin gibi bilgili, değerli üyelerin konu başlığında da belirttiğim gibi sistem tavsiyenize ihtiyaç duymaktayım bu konu hakkında yardımcı olursanız çok sevinirim.(Monitör dahil değil)
Genellikle oynadıklarım oyunlar; DayZ standalone, Arma 3, PUBG, CS:GO ayrıca güncel oyunları da yüksek ayar olması şart değil rahat oynayabilmek istiyorum tavsiyelerinizi bekliyorum hayırlı geceler dilerim.

Son düzenleme:
5600XT'li sistem toplanır bence o fiyata. RX590 şart mı peki öyle sorayım :)

Şöyle izah edim durumu biraz isyankar olacak ama :) üstünde belirttiğim oyunları artık 7 sene aradan sonra rahatça oynamak istiyorum ekran kartları konusunda çok aşina değilim fiyat performansına göre iyi bir sistem toplamak istiyorum bahsettiğiniz ekran kartı hakkında çok bir fikrim yok siz bana bu konuda yardımcı olursanız sevinirim ayrıca yeni çıkıcak oyunları da normal ayarlarda kaldırsa benim için daha iyi olur(Hangisi daha iyi olucaksa bana farketmez bütçeyi çok aşmasın yeter)

R5 3600 - 1600 TL
B450 Tomahawk MAX - 1100 TL
2x8 3600MHz RAM - 800 TL
RTX 2060 Super - 3200 TL

Geriye kalan para ile kendinize kasa, güç kaynağı ve depolama birimi belirleyin. Paranız artarsa ekran kartını veya işlemciyi güçlendirin.

(Kusura bakmayın kafam biraz fazla doluydu ekran kartını normal RTX 2060 a indirelim. Geriye kalan malzemeler için para artacaktır.)

RTX 2060: Inno3D RTX 2060 Twin X2 192 Bit GDDR6 6 GB Ekran Kartı Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe

Son düzenleme:
R5 3600 - 1600 TL.
B450 Tomahawk Max - 1100 TL.
2x8 3600MHz RAM - 800 TL.
RTX 2060 Super - 3200 TL.

Geriye kalan para ile kendinize kasa, güç kaynağı ve depolama birimi belirleyin. Paranız artarsa ekran kartını veya işlemciyi güçlendirin.

(Kusura bakmayın kafam biraz fazla doluydu ekran kartını normal RTX 2060'a indirelim. Geriye kalan malzemeler için para artacaktır.)

Bu sistemi de göz önünde bulunduracağım öneriniz için teşekkürler.

Işlemci R5 3600.
Anakart Tomahawk.
Ekran kartı 5600XT Gaming X.
1TB SSD.
Bu yükseltmeleri yaparsanız 7000 civarı oluyor. Parçaları ayrı ayrı toplarsan 6500'e getirebilirsin bence sistemi.

Bügün bu emek verdiğiniz sistemleri gözden geçireceğim bilgisayar çocuğum gibidir size kalırsa AMD toplamam bu dönemde iyi midir bütçeye göre. NVIDIA cidden çok aşıyor bütçemi

AMD kartlarda sürücü hatalarıyla boğuşma olasılığınız Nvdia dan fazla. Belki çözebilirsiniz bu hataları belki çözemezsiniz. Risk alabilecek biriyseniz AMD ekran kartı alın. Benim gibi içim rahat olsun diyorsanız Nvdia alın. AMD nin işlemcileri iyidir fakat ekran kartı için aynısını söyleyemem.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı