RX 590 Mining Ayarları Önerisi

Makaleler
14
Yer
Antalya
Benim bu undervolt işleriyle alakam yok, hangi voltajda kaç MHz iyi çalışır hiçbir bilgim yok, denemekten de çekindim açıkçası. RX 580 için hazır ayar vardı, dedim benim kartla arasında pek fark yok, bari o ayarları yapayım :D daha iyi bir ayar biliyorsanız söyleyin. Şu anki ayarlarım bu şekilde:
Voltaj: 850 mv.
Çekirdek hızı: 1175 MHz.
VRAM hızı: 2200 MHz.
Harcanan güç: 85 Watt.
Sıcaklık: 56 derece sabit.
Bu ayarlarla 27 MH/s üstünde kazım yapıyor. Daha verimli bir ayar varsa onu yapmak isterim tabii, deneyen var mı başka ayar?

1612641511765.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam Rx 580 kullanıyorum. Ekran kartım standart olarak 1360 MHz çekirdek hızı ile çalışıyor. Mining hakkında bir bilgim yok ama neden 1175 Mhz ye ayarladığınızı merak ettim. Yüksek saat hızları daha iyi bir performans vermez mi?

Hocam Rx 580 kullanıyorum. Ekran kartım standart olarak 1360 MHz çekirdek hızı ile çalışıyor. Mining hakkında bir bilgim yok ama neden 1175 Mhz ye ayarladığınızı merak ettim. Yüksek saat hızları daha iyi bir performans vermez mi?
Hayır saat hızının kazıma etkisi yok aksine düşürmek enerji ve sıcaklıkta verimlilik sağlıyor.

Isınmasından dolayı olabilir mi hocam? Benim ne 580'im, ne de 590'ım var. Bilmiyorum yani.

Miner yazılımı kullanmadan manuel o.c ile pek fazla artış olmuyor.
Rx 580 ile 30-31, Rx 590' da da 34-35 alınabiliyor.

Stock ayarlarda 170 Watt harcıyor ve 30-32 MH/s kazıyor. Bu ayarlarda 85 Watt harcıyor 27 MH/s kazıyor. Verimlilik için bunu yapmak şart.

Miner yazılımı kullanmadan manuel o.c ile pek fazla artış olmuyor.
Rx 580 ile 30-31, Rx 590' da da 34-35 alınabiliyor.

Ya zaten öyle denemek için yaptım pek uğraşmadım. Çekilebilecek minimum miktarı kazıp çekeceğim, bırakacağım.

Stock ayarlarda 170 Watt harcıyor ve 30-32 MH/s kazıyor. Bu ayarlarda 85 Watt harcıyor 27 MH/s kazıyor. Verimlilik için bunu yapmak şart.

Ya zaten öyle denemek için yaptım pek uğraşmadım. Çekilebilecek minimum miktarı kazıp çekeceğim, bırakacağım.
Anladım, ben RX serisi kullanmadığım için belli bir değer veremem ama, çekirdek hızını düşürsükten sonra RAM hızını kademeli olarak arttır. Watt değerini de kademeli düşür.
Yüksek O.C kazım gücünü her zaman arttırmıyor. Örnek olarak Ram' lere 2200 verdiğimde 2700 verdiğimden daha fazla değer alıyorum. O yüzden miner yazılımları çok fark ediyor, farklı ayarları mevcut. 1080'de delay veriyorum kazım gücü +10mhs artıyor mesela.

Benim bu undervolt işleriyle alakam yok, hangi voltajda kaç MHz iyi çalışır hiçbir bilgim yok, denemekten de çekindim açıkçası. RX 580 için hazır ayar vardı, dedim benim kartla arasında pek fark yok, bari o ayarları yapayım :D daha iyi bir ayar biliyorsanız söyleyin. Şu anki ayarlarım bu şekilde:
Voltaj: 850 mv.
Çekirdek hızı: 1175 MHz.
VRAM hızı: 2200 MHz.
Harcanan güç: 85 Watt.
Sıcaklık: 56 derece sabit.
Bu ayarlarla 27 MH/s üstünde kazım yapıyor. Daha verimli bir ayar varsa onu yapmak isterim tabii, deneyen var mı başka ayar?

Eki Görüntüle 868940

Buldun mu daha iyisini?

Buldun mu daha iyisini?

28,8'e çıkabildim, çok uğraşmadım öylesine denediğim için. Belki daha iyi ayar vardır.

28, 8'e çıkabildim, çok uğraşmadım öylesine denediğim için. Belki daha iyi ayar vardır.

Merhaba bir sorum olacak
Ben bu şekilde ayarları yaptım fakat kaydet dediğimde ekran gidiyor yeniden başlatınca tekrar düzeliyor sebebi nedir? Teşekkürler

Geri
Yukarı