RX 590 Mining ayarları

Méticuleux

Kilopat
Daha fazla  
Dün gece açtığım konuya istinaden Mining'e başladım. Ancak ayarları düzgün yapamadım gibi hissediyorum.
Kartım RX 590,
92W ile ortalama 26.5 Mh/s kazıyorum. Sıcaklığı 60 derecenin altında tutuyorum.
Kartı bilgi işlem moduna aldım ve ayarladığım değerler görseldeki gibi:

1.jpg

2.jpg

3.jpg

Yeterince verimli çalışıyor mu? Daha verimli hale getirilebilir mi?

U.V ve U.C yapmışsın. 45-50 Mh/s altında kazım yapmanın pek bir anlamı yok. Kartı kullanmıyorsun fakat yine de yoruyorsun. Tebrikler süper ayar.(!)
2018'deki gibi ethereum 1200-1400 seviyelerindeydi herkes mining'e başlamıştı sonra 80 dolar olunca ellerindeki kartları bedavaya sattılar. İçimde bir his aynı şey olacak diyor.

Aşağıdaki siteye göre 27.31 MH/s ve 163 W elektrik tüketiyor, ayarların gayet iyi bence.

U.V ve U.C yapmışsın. 45-50 Mh/s altında kazım yapmanın pek bir anlamı yok. Kartı kullanmıyorsun fakat yine de yoruyorsun. Tebrikler süper ayar.(!)
Bu şekilde şimdiki kur ile ayda 100 dolardan fazla gelir elde edebiliyorum neden bir anlamı olmasın ki?

+1000 bellek frekansı, %80 Power Limit.

Ayrıca kaç MH/s ile kazmayı bekliyorsun? 500 ile mi kazsın?

Sorduğum soruyu anlamamışsınız sanırım. Verimli çalıştırmaya çalışıyorum sadece. Daha fazla kazsın gibi bir derdim yok.

Arkadaşlar sadece UV yapınca 23-24 Mh/s gibi bir değer alıyorum. Sadece OC yapınca da 27 Mh/s değerlerine 140w ile çıkabiliyorum. Deneme yanılma ile 92w ile 26.5 Mh/s seviyelerine getirdim. Bu konuyu açma sebebim zaten acemi olmam. Bilmediğimi öğrenmeye çalışıyorum. Tabağınızdaki yemeği çalmışım gibi muamele yapmayın :)

Bu şekilde şimdiki kur ile ayda 100 dolardan fazla gelir elde edebiliyorum neden bir anlamı olmasın ki?

Sorduğum soruyu anlamamışsınız sanırım. Verimli çalıştırmaya çalışıyorum sadece. Daha fazla kazsın gibi bir derdim yok.

Arkadaşlar sadece UV yapınca 23-24 Mh/s gibi bir değer alıyorum. Sadece OC yapınca da 27 Mh/s değerlerine 140w ile çıkabiliyorum. Deneme yanılma ile 92w ile 26.5 Mh/s seviyelerine getirdim. Bu konuyu açma sebebim zaten acemi olmam. Bilmediğimi öğrenmeye çalışıyorum. Tabağınızdaki yemeği çalmışım gibi muamele yapmayın :)
VRAM frekansını 2250 MHz deneyebilirsiniz, ayrıca bellek zamanlama ayarını 2'ye alın.
Daha üst seviyelere getirenler var, BIOS mod ile mümkün ancak bilginiz olmadan BIOS modlamaya girişmeyin.

Arkadaşlar bu gün ben de rx 590 taktım sisteme power limit +30 yapıyorum güç 83w çekiyor gözüküyor bu normal mi ? Hem phoenixminer'da hem amd radeon overclock yaptığımız yerde. Frekans -20 güç +30, 27.5 kazıyor bende 83w ile, vram dokunmadım.

Geri
Yukarı