RX 590 Nitro+ sıcaklık değerleri

Sıcaklık 82 derece iken fan kaç devirde dönüyor?
1780 ile - 2000 civarı oluyor genelde.
Ben RX580 kullanıyorum sıcaklık değerlerim 85-86 arası. Önceden sorun ediyordum bir çözüm bulamayınca uğraşmayı bıraktım artık kafayı takmıyorum.
Peki bi sıkıntı oldu mu hiç.
Şuan Rainbow Six Siegede 900 RPM 56 derece ama Forza Horizon'da 82 derece oluyor?

Ekran kartlarının birçoğunun 80-90 derece aralığında çalışması o an için herhangi bir sorun yaratmaz. Sürekli olarak bu sıcaklıklarda çalıştırılıyorsa ömrü kısalabilir. Bu durumdan kurtulmak için hava sirkülasyonunu ayarlaman veya marka/model tercihini doğru yapman gerekiyor.

Test etmek için kasanın yanını açıp sıcaklıkları kontrol edebilir misin? Eğer hala sıcaklık değerlerin yüksekse ekran kartından şüphelenmeye başlayabilirsin.

Yan kapağı açıp test yapacağım şimdi tavsiyelerinize uyup.
2560x1080 HDR açık High ayarlarda Shadow of The Tomb raider ile
ben ne yaptıysam sıcaklığı düşüremedim, undervolt yapıyorum donma sorunu oluyor

Şu an kasanın camını açtım ve ekran kartı ısısı 3 derece düştü 1 dakika içerisinde.
Şu an 0 RPM.

Son düzenleyen: Moderatör:
yan kapağı açıp test ettim sıcaklık 65 dereceyi geçmedi çok şaşkınım. Böylesine büyük bir fark nasıl olabiliyor birisi açıklayabilir mi ?

yan kapağı açıp test ettim sıcaklık 65 dereceyi geçmedi çok şaşkınım. Böylesine büyük bir fark nasıl olabiliyor birisi açıklayabilir mi ?
Kasanın hava sirkülasyonu çok kötü demek ki. Her ne kadar önde 3 tane fan olsa bile, ön tarafta yeterli boşluk yok. Fanlar hava alamıyor. Dolayısıyla içerideki sıcak havayı döndürüp duruyor.

Mümkünse yeni kasaya geçin veya sistemi yan kapağı açık şekilde kullanın.

Kasanın hava sirkülasyonu çok kötü demek ki. Her ne kadar önde 3 tane fan olsa bile, ön tarafta yeterli boşluk yok. Fanlar hava alamıyor. Dolayısıyla içerideki sıcak havayı döndürüp duruyor.

Mümkünse yeni kasaya geçin veya sistemi yan kapağı açık şekilde kullanın.
Evet bence de ısına hava içeride dönüp duruyor, dışarıya tahliye olamıyor demek ki. Kasanın üstündeki toz fitresini bile kullanmıyorum sıcak hava rahat tahliye olsun diye ama nafile

Öndeki fanları üste takmayı deneyebilirsiniz. Önden hava aldıramıyorsa, bari üstten sıcak havayı atsın :D

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı