RX 590 overclock yapılır mı?

RX590 çok iyi bir kart gereksiz OC yapmak 5-6 FPS için mazallah bir şey olur.

Araştırma içindeyim hocam mutlaka yapacagım anlamına gelmiyorda faydasını görücegim ve karta zarar vermecegim şekilde ise yapabilirim.
Ekran kartın için güvenli sıkıntısız temiz ayarları söyledim. Core clock 1400 Memory clock 1900 Core voltage garanti olsun direkt 1100.
RAM'lerin kendi hızında çalışması için XMP profiline geçmen lazım.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

RAM'lar 3000MHz otomatik kendi çekti fark dediginiz gibi var.

Araştırma içindeyim hocam mutlaka yapacagım anlamına gelmiyorda faydasını görücegim ve karta zarar vermecegim şekilde ise yapabilirim.

Benden sana tavsiye yapma öyle saçma sapan şeyler ya önceden hazır ayarlarına bak kendin bulmaya çalışırsan en iyi performans durumunu ekran kartın 7-8 denemede bozulur bizzat yaşadım.

RAM konusunda istediğini yap ama bir şey olmaz :D

Bu arada dediğim ayarları yaptığında kart eskisinden daha uzun ömürlü olacak. Çünkü stok voltajlar çok yüksek. Ayar çekip düşürürsen daha serin çalışacak yani karta ayar çekmemek zarar veriyor.

Bu arada dediğim ayarları yaptığında kart eskisinden daha uzun ömürlü olacak. Çünkü stok voltajlar çok yüksek. Ayar çekip düşürürsen daha serin çalışacak yani karta ayar çekmemek zarar veriyor.
Benden sana tavsiye yapma öyle saçma sapan şeyler ya önceden hazır ayarlarına bak kendin bulmaya çalışırsan en iyi performans durumunu ekran kartın 7-8 denemede bozulur bizzat yaşadım.

RAM konusunda istediğini yap ama bir şey olmaz :D
Her şey için teşekkür ederim arkadaşlar.

Geri
Yukarı