RX 590 Sistem Toplama

Monitör dahil değil sanırım.
Sıfırdan topluyorum hocam, bilgisayar için ne alınması gerekiyorsa lazım. Kasaya en fazla 5000-6000 TL verirsem iyi olur, yoksa 10.000 TL'yi aşacak. Malum, kur yüksek.
Eki Görüntüle 354746Ekran kartını Hepsiburada'dan ayrı alıp kendim takarım dersen 100-150 TL daha ucuza gelir ve 1 TB HDD ekleyebilirsin 5000 TL altına. Kasa ve PSU indirimde diye onu seçtim oda isteye göre değişebilir.
Not:Sistem Sİnerji'den toplandı.
Kendim takmak istemiyorum hocam, ufak bir hata ile paramı çöp etmek istemem.

Bu haliyle alınır mı yoksa illa bir takviye yapılması gerekir mi?
Parçaların markası en beğenilen ürünler arasındadır bilgin olsun. Kasa,anakart,güç kaynağı bunları araştır. Genel olarak olumlu yanıtları göreceksin.
Eki Görüntüle 354747
Eve geçince bakayım hocam, hangi site bu?

Kendim takmak istemiyorum hocam, ufak bir hata ile paramı çöp etmek istemem.

Bu sisteme ram ve ssd takviyesi yaparsak fiyat uçacak sanırım. Bu haliyle alınır mı yoksa illa bir takviye yapılması gerekir mi?

Bir ekran kartınıda takamıyacaksan bırak git PC flan alma zaten :) Bu kadar ürkek olmaman gerek sen yeri geldiğinde onun fanlarını söküp temizleyip termal macununu sürüp geri takman gerekecek.
Başlangıç için 8 GB RAM yeterli olacaktır sana ilerde paran olursa eklersin bir 8 GB daha. Sistemde 240 GB SSD zaten var HDD eklemedim 5000 TL altı olsun istersen diye ekran kartını hepsiburada'dan alırsan 1780 TL orda 140 TL cebinde kalır 100 TL daha ekleyerek HDD ekleyebilirsin 1 TB.

Eve geçince bakayım hocam, hangi site bu?
Sinerji Bilgisayar - sinerji.gen.tr - PC Toplama
Bir ekran kartınıda takamıyacaksan bırak git PC flan alma zaten :) Bu kadar ürkek olmaman gerek sen yeri geldiğinde onun fanlarını söküp temizleyip termal macununu sürüp geri takman gerekecek.
Başlangıç için 8 GB RAM yeterli olacaktır sana ilerde paran olursa eklersin bir 8 GB daha. Sistemde 240 GB SSD zaten var HDD eklemedim 5000 TL altı olsun istersen diye ekran kartını hepsiburada'dan alırsan 1780 TL orda 140 TL cebinde kalır 100 TL daha ekleyerek HDD ekleyebilirsin 1 TB.
Tavsiye ettiğiniz kasa haricinde kalan teçhizatları beğendim. O kasanın hava sirkülasyonu konusunda çok şikayeti var. Bide ileriye dönük düşünülür ise 500W'lık PSU sıkıntı çıkarabilir.

Toplama RX590.png
6800 TL'ye böyle bir sistem topladım. Burdan istersen RAM'i düşür veya SSD'yi çıkar yada Kasa üzerinde oynama yapıp 6000 TL'ye alabilirsin.SSD'siz bilgisayar önermem bu zamanda, RAM'in de 3000Mhz frekansın altında olmamasına dikkat et ve çift modül olursa daha iyi olur.

Tavsiye ettiğiniz kasa haricinde kalan teçhizatları beğendim. O kasanın hava sirkülasyonu konusunda çok şikayeti var. Bide ileriye dönük düşünülür ise 500W'lık PSU sıkıntı çıkarabilir.
Ne kadar ekmek o kadar köfte bu PC toplama işleri 5000 TL altı için biryerlerden kısmak gerekiryor. Yoksa 700 W FPS Hidro serisi bir PSU ile 600 TL lik kasa eklemekten kolay bişey yok :) Önemli olan ekran kartı ve işlemciden kısmamak. RAM SSD flan sonra eklebilir.

(Bu arada ben her zaman kasa ve PSU bir kere alınıyor almışken en iyisinin alınması taraftarıyım)

(Bu arada ben her zaman kasa ve PSU bir kere alınıyor almışken en iyisinin alınması taraftarıyım)
Aynen öyle o yüzden 1 ay erteledim zaten. Bende bu arkadaş ile aynı sistemi toplayacağım 2 fark var onlarda R5 2600X ve 500 GB 860 Evo. Keşke dememek için bu ayın maaşını almayı bekliyorum.

Aynen öyle o yüzden 1 ay erteledim zaten. Bende bu arkadaş ile aynı sistemi toplayacağım 2 fark var onlarda R5 2600X ve 500 GB 860 Evo. Keşke dememek için bu ayın maaşını almayı bekliyorum.
Bir ay ertelemeye ne gerek ki ? En kötü 860 Evo yu alma bir ay sonra alırsın veya taksit yapacaksan 1 ay fazla böldürürsün. GÜzel indirimler görürsen kaçırma fiyatları. Ama yeni işlemcileri ve ekran kartlarını bekleyecem demekte bir seçenek.

Bir ay ertelemeye ne gerek ki ? En kötü 860 Evo yu alma bir ay sonra alırsın veya taksit yapacaksan 1 ay fazla böldürürsün. GÜzel indirimler görürsen kaçırma fiyatları. Ama yeni işlemcileri ve ekran kartlarını bekleyecem demekte bir seçenek.
Yok ondan değil. Şuan idare ettiğim bilgisayarım var. Almışken bidaha bidaha ekleme yapmak istemiyorum ilk etapta. Zaten kredi kartı ile almayacağım. Direk nakit çalışıcam.

Samsung Evo 970
Amd Ryzen 5 2600 / 2600x
16 gb 3000 / 3200 mhz ram
RX 590

Bu dörtlünün olduğu bir sistemin 6000 TL'yi geçmemesi mümkün mü acaba?

Samsung Evo 970
Amd Ryzen 5 2600 / 2600x
16 gb 3000 / 3200 mhz ram
RX 590

Bu dörtlünün olduğu bir sistemin 6000 TL'yi geçmemesi mümkün mü acaba?

Zorlayınca oluyor açıkçası.
1545859328738.png

Kasa ve güç kaynağından kıstım biraz.60-70 TL fazla verilip Asus B450 TUF alınırsa tadından yenmez bu sistem.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı