RX 590 sistemde AC: Odyssey düşük FPS değerleri

muratgunes

Femtopat
AMD Ryzen 5 1600.
8 GB RAM.
RX590 8 GB.
Daha önce de yaşadığım bir sorundu, oyunu silmiştim ancak tekrar yükledim ve bu soruna çözüm bulamadığım aklıma geldi. AC Odyssey oyununda sistemim yetmesine rağmen oyunda en yüksek ayarlarda ve en düşük ayarlarda sadece 10FPS fark ediyor ve ekran kartım bir %100 bir %0 oluyor. Bu oyunu akıcı şekilde nasıl oynarım?
Diğer oyunlardaki aldığım değerler de var;
Bu en düşük ayarlarda aldığım değerler.

low1.png

low2.png

Bu en yüksek ayarlarda aldığım değerler.

yüksek 1.png

yüksek 2.png

Bunlar ise diğer oyunlarda yüksek orta karışımı grafiklerde aldığım değerler.

crysis.png

rdr2.JPG

Son düzenleyen: Moderatör:
ssd de kurulu yakın zamanda 8x2 yapacağım ama yine de bu değerler normal değil gibime geliyor

detay verir misiniz nasıl yapabilirim

Tek kanal RAM kullanımında bu oyunda CPU ve GPU kullanım yüzdeleri çok dalgalanıyor. Bir önceki mesajımdaki video 2x8 GB kullanılmış şunda ise 1x8. Aradaki farkı görebiliyorsun.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ben Ryzen 1500X - 5500 XT 8 GB - 2x8 GB RAM ile tüm bu oyunları sorunsuz ve düşüş olmadan oynuyorum.

Tek kanal RAM kullanımında bu oyunda CPU ve GPU kullanım yüzdeleri çok dalgalanıyor. Bir önceki mesajımdaki video 2x8 GB kullanılmış şunda ise 1x8. Aradaki farkı görebiliyorsun.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ben Ryzen 1500X - 5500 XT 8 GB - 2x8 GB RAM ile tüm bu oyunları sorunsuz ve düşüş olmadan oynuyorum.

dediğinizi anlıyorum ancak bu sistem bu oyunu en düşük ayarlarda 28fps vermesi tek ram kanalı yüzünden normal mi yani bunu anlamadım

dediğinizi anlıyorum ancak bu sistem bu oyunu en düşük ayarlarda 28fps vermesi tek ram kanalı yüzünden normal mi yani bunu anlamadım

İlk mesajımda söylemiştim bu performansın düşüşüne bir etken ama asıl sorun bu mu emin değilim. Sistemin güncel ve temiz mi? Arka planda sistemini sömüren herhangi bir virüs de soruna yol açabilir.

İlk mesajımda söylemiştim bu performansın düşüşüne bir etken ama asıl sorun bu mu emin değilim. Sistemin güncel ve temiz mi? Arka planda sistemini sömüren herhangi bir virüs de soruna yol açabilir.
güncel ve temiz arkada performansı sömüren bir virüs olduğunu zannetmiyorum oynadığım diğer oyunlarda bir sorunla karşılaşmadım

Veya Windows tuşuna bastıktan sonra arka plan uygulamaları arayınız, tamamını kapatın. Sorununuz çözülmese bile gerek RAM'e gerek de işlemciye yük daha az biniyor. Xbox Game barı da kapatmayı unutmayın.
Hocam crack mi bu oyun?

güncel ve temiz arkada performansı sömüren bir virüs olduğunu zannetmiyorum oynadığım diğer oyunlarda bir sorunla karşılaşmadım

AC Odyssey'de RAM büyük bir etken. Hazır indirim günleri varken 1x8 GB RAM'de sıkışıp kalmaya gerek olduğunu düşünmüyorum. Hem işlemcine hem de ekran kartına 1x8 ile yazık ediyorsun. Senin yerinde olsam sistemimi 2x8 GB'a çıkarıp bir de soruna bu açıdan bakardım.

Geri
Yukarı