RX 590 sistemde AC: Odyssey düşük FPS değerleri

muratgunes

Femtopat
AMD Ryzen 5 1600.
8 GB RAM.
RX590 8 GB.
Daha önce de yaşadığım bir sorundu, oyunu silmiştim ancak tekrar yükledim ve bu soruna çözüm bulamadığım aklıma geldi. AC Odyssey oyununda sistemim yetmesine rağmen oyunda en yüksek ayarlarda ve en düşük ayarlarda sadece 10FPS fark ediyor ve ekran kartım bir %100 bir %0 oluyor. Bu oyunu akıcı şekilde nasıl oynarım?
Diğer oyunlardaki aldığım değerler de var;
Bu en düşük ayarlarda aldığım değerler.

low1.png

low2.png

Bu en yüksek ayarlarda aldığım değerler.

yüksek 1.png

yüksek 2.png

Bunlar ise diğer oyunlarda yüksek orta karışımı grafiklerde aldığım değerler.

crysis.png

rdr2.JPG

Son düzenleyen: Moderatör:
Her iki oyunun görüntülerinde de 8 GB RAM'in sınıra dayandığını görüyorum. RDR2'de 50 FPS civarı alman normal. Oyun HDD'ye kuruluysa da bu tarz düşüşlere neden olabilir.

Bu haliyle RAM ve HDD ihtimali gibi duruyor. 2x8 GB RAM yükseltmesi zaten günümüz için mecburi ama sorununun kesin kaynağı olduğundan emin değilim.

AF olduğuna emin misiniz?

AF olmasa da farketmez, AE ve AF arasındaki fark %7 civarı. Hissetmez bile.

Her iki oyunun görüntülerinde de 8 GB RAM'in sınıra dayandığını görüyorum. RDR2'de 50 FPS civarı alman normal. Oyun HDD'ye kuruluysa da bu tarz düşüşlere neden olabilir?

Bu haliyle RAM ve HDD ihtimali gibi duruyor. 2x8 GB RAM yükseltmesi zaten günümüz için mecburi ama sorununun kesin kaynağı olduğundan emin değilim.

Dostum darboğaz oluyor görmüyor musun RAM'den dolayı 19 FPS'e düşmez.

Dostum darboğaz oluyor görmüyor musun RAM'den dolayı 19 FPS'e düşmez.

Ryzen 1600 (AE/AF) ile RX 590 düşündüğün şekilde darboğaz yapacak bir ikili değil. Sorunun kaynağı işlemci değil kısaca.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Her iki oyunun görüntülerinde de 8 GB RAM'in sınıra dayandığını görüyorum. RDR2'de 50 FPS civarı alman normal. Oyun HDD'ye kuruluysa da bu tarz düşüşlere neden olabilir.

AF olmasa da farketmez, AE ve AF arasındaki fark %7 civarı. Hissetmez bile.
ssd de kurulu yakın zamanda 8x2 yapacağım ama yine de bu değerler normal değil gibime geliyor
Bir OC'lik iş var.
detay verir misiniz nasıl yapabilirim

Yeni konular

Geri
Yukarı