Çözüldü RX 590 sistemde oyunlar çöküyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Merhabalar öncelikle bilgisayarda oyun oynarken MSI Afterburner'dan ekran kartı gücünü kısmazsam oyun çöküyordu. Bir süre sonra ben de herhalde PSU yetersiz kalıyor diye düşünüyordum.

Ekran kartım RX 590.
PSU 550W.

Bugun ekran kartındamı acaba sorun var diye yük testine soktum, 15 dk. hiç sıkıntı olmadan yük bindirdim, ardından OCCT ile PSU testti yaptım ve başlattıktan 1-2 saniye sonra crash yedi test.
Sizce PSU bozuk mu, ne yapmalıyım?

Merhabalar öncelikle bilgisayarda oyun oynarken MSI Afterburner'dan ekran kartı gücünü kısmazsam oyun çöküyordu. Bir süre sonra ben de herhalde PSU yetersiz kalıyor diye düşünüyordum.

Ekran kartım RX 590.
PSU 550W.

Bugun ekran kartındamı acaba sorun var diye yük testine soktum, 15 dk. Hiç sıkıntı olmadan yük bindirdim, ardından OCCT ile PSU testti yaptım ve başlattıktan 1-2 saniye sonra crash yedi test.

Ekran kartı yazılımı yüklü değilse bu yüzden olabilir yüklüyse rapor göderebilirsin.

Aynı sıkıntı bende vardı büyük ihtimalle PSU bozuk çıkarıp içine bak çok tozlu ise temizle benimki çok tozluydu temizledim düzelmedi mecbur yeni aldım şu an çalışıyor.

Ekran kartım RX 590.
PSU 550W.

Bugun ekran kartındamı acaba sorun var diye yük testine soktum, 15 dk. Hiç sıkıntı olmadan yük bindirdim, ardından OCCT ile PSU testti yaptım ve başlattıktan 1-2 saniye sonra crash yedi test.

Bu sorunu farklı bir RAM taktığımda uyumsuzluktan yapmıştı bende yeni bir RAM aldım ve sıkıntı yok veya RAM'e overclock yaparsanız dabu sorun oluşur.

Geri
Yukarı