RX 7600 sistemde oyunlar çöküyor

LynxC

Hectopat
Merhaba, 2 hafta önce RX 7600 sistem aldım fakat CS:GO ve CoD MW2 oyunlarında çökme yaşıyorum. Bunların dışında Cyberpunk'da oynuyorum fakat onda çökme olmuyor. Oynarken bir anda oyun çöküyor ve hata kodu vs gelmiyor. Yardımcı olabilirseniz sevinirim. Not: Bu arada oyunlar tam map değiştirirken falan çöküyor, yani ekran kartının tam güç tüketmeye başladığı zaman.
Ekran kartı: RX 7600.
İşlemci: Ryzen 5 5500.
Anakart: A520M-K
PSU: Xigmatek 500W.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, 2 hafta önce RX 7600 sistem aldım fakat CS:GO ve CoD MW2 oyunlarında çökme yaşıyorum. Bunların dışında Cyberpunk'da oynuyorum fakat onda çökme olmuyor. Oynarken bir anda oyun çöküyor ve hata kodu vs gelmiyor. Yardımcı olabilirseniz sevinirim. Not: Bu arada oyunlar tam map değiştirirken falan çöküyor, yani ekran kartının tam güç tüketmeye başladığı zaman.
Sanırım ramlerden dolayı. Biostan ram ayarlarını atar mısın ve ram özelliklerini. Onun dışında amd adrenalin kullanmanı tavsiye etmem adından da anlaşılacağı gibi daha adrenalinle çakışıyor gibi hissettiriyor zaten güçlü bir kart gerek yok aksiyona 😁 ben rx 6800 xt kullanmıyorum proya geçtim daha stabil çalışıyor.

Sürücü performans, ayarlanıyor sekmesinden GPU maksimum saat hızını 2655 MHz'e çeker misin? Sapphire fabrikada OC yaptığından stabilite sorunları olabiliyor.
Bu tür kartlar zaten fazla güç tükettiğinden dolayı pek bir şey olmaz ondan. Genellikle ram kararsızlığı sebep olur bu durumlarda. E tabi kesin değil ama genellikle durum budur

Hocam o psu hiç uymamış sisteme 500w besler ancak yinede yetersiz kalır bence ve markasıda bi acayip

Geri
Yukarı