RX 590 sisteme yükseltme önerisi

• Konuyu başlatan Nidya
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 10
  • Görüntüleme 674

Nidya

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar sistemim genel olarak aşağıdaki gibi. Ekran kartı en fazla neye yükseltebilirim bir sınırı var mı? Sizce yükseltilmesi en mantıklı olan şey nedir?

Dosya Ekleri

• 1610031551905.png
    1610031551905.png
    12,7 KB · Görüntüleme: 69
  • 1610031570384.png
    1610031570384.png
    7,6 KB · Görüntüleme: 60
Kankam sana uzun uzun yazayım bak şimdi eğer sen bu bilgisayarı yükseltmeye çalışırsan ekran kartı için işlemciyi değiştirmen gerek e işlemciyi değiştiriyorsan anakartı da değiştirmeni tavsiye ederim bu da gereksiz para israfı olur bana sorarsan git sahibinden e koy kendi bilgisayarını sat PC'yi üzerinede birkaç bir şeyler koymaya çalış git yeni PC al aşağı yukarı aynı fiyata gelir dediğim gibi PC o kadar kötü bir PC değil ancak şu anda bende 2060 R5 3600 var mesela ben 3060 Ti almak istersem direk ben de yapamam halbuki bunlar 1 yıl arayla çıkmış ekran kartları onu alacağıma satarım yenisini alırım daha iyi bence sende koy PC'yi 3k-4k arasında bir şeye kaça satarsan koy üzerinede biraz mis gibi yeni PC alırsın.

Kankam sana uzun uzun yazayım bak şimdi eğer sen bu bilgisayarı yükseltmeye çalışırsan ekran kartı için işlemciyi değiştirmen gerek e işlemciyi değiştiriyorsan anakartı da değiştirmeni tavsiye ederim bu da gereksiz para israfı olur bana sorarsan git sahibinden e koy kendi bilgisayarını sat PC'yi üzerinede birkaç bir şeyler koymaya çalış git yeni PC al aşağı yukarı aynı fiyata gelir dediğim gibi PC o kadar kötü bir PC değil ancak şu anda bende 2060 R5 3600 var mesela ben 3060 Ti almak istersem direk ben de yapamam halbuki bunlar 1 yıl arayla çıkmış ekran kartları onu alacağıma satarım yenisini alırım daha iyi bence sende koy PC'yi 3k-4k arasında bir şeye kaça satarsan koy üzerinede biraz mis gibi yeni PC alırsın.

Ya da benim gibi parçaları teker teker değiştirebilir. Hem birden yük binmiyor hem de bilgisayarı yine kullanıyorsun bilgisayarsız kalmıyorsun.

RTX 2060 olabilir daha üstü darboğaz yapar galiba. İlk önce anakartını yükselt anakart seçimin berbat olmuş.
maalesef öyle ama ben toplamadım :')
Teşekkür ederim hocam çok güzel anlattın dediğini yapmak mantıklı olur biraz para biriktirdikten sonra satıp daha iyisini almak mantıklı olur

Yeni konular

Geri
Yukarı