RX 590 sisteme yükseltme önerisi

Mehme Kağan

Hectopat
Herkese merhaba, yaklaşık 4 yıl önce aldığım sistemimi yükseltme kararı aldım ama bazı sorularım olacak. Yükseltmek istediğim bileşenler ise Power Supply, ekran kartı, ve işlemci. Şu anki sistemim RX 590 R5 2600 ve 500 watt PSU. Ekran kartımı RTX 3060 Ti işlemcimi R5 5600X e çıkartmak istiyorum okuduğum kadarıyla stok soğutucu yeterli değilmiş bu işlemci için bir de Cooler Master Masterliquid ML240 almayı düşünüyorum fakat sorum su. Anakart modelim MSI B450M Pro M.2 yeni alacağım işlemciyi destekler mi ayrıca PSU kasamla beraber gelmişti kasa Cooler Master MB520 500 watt 80+ modeli ne kadarlık bir PSU almam gerekir ve kasayla birlikte gelen PSU'yu söküp başka PSU takabilri mıyım? Şimdiden teşekkürler.

Hocam sistem şu an size yetiyor mu? Eğer yetiyorsa, biraz daha bekleyip AM5 bir sisteme geçmek çok mantıklı olabilir.

Bazı oyunlarda cidden çok canımı sıkmaya başladı mesela Elden Ring'te medium ayarlarda FPS 40 55 arası gidiyor. God of War aynı şekilde hele God of War da bazı yerlerde 30 35'e bile düştüğü oldu.

Yeni konular

Geri
Yukarı