RX 590 ve Ryzen 5 3600 için PSU önerisi

BayKush

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar selam, yaklaşık bir senedir bir problemim var. Bilgisayarım oyun oynarken kendi kendine kapanıyor ve reset atıyordu. Bugün kapandı ve tekrar açılmadı. Sorunun ekran kartında olduğunu düşünüp garantiye yollamıştım ve herhangi bir sorun tespit edilememişti. Daha sonra ekran kartını farklı bir bilgisayarcıda teste soktuğumda 1 saat boyunca sorunsuz yük altında kaldığını gördüm. Fakat kartı kendi kasama takınca tekrar kapanıyordu. Bu sorunun WattMan hatası olduğunu düşünüp fan hızlarında oynama vesaire yapmıştım.

Bu ayarlar beni bir süre götürünce tamam sorun kesinlikle WattMan hatası dedim. Ta ki bugüne kadar. Bugün OCCT ile tekrar bir test yaptım. Ekran kartını teste soktuğumda yine resetliyor. PSU'yu teste soktuğumda da resetliyor. Benim düşüncem ekran kartım çok güç çeken bir ekran kartı olduğu için kapanıyor. PSU'yu teste soktuğumda ise PSU arızalı olduğu için kapandığını düşünüyorum. Uzun lafın kısası. Elimde Cooler Master - Master box MB 501l kasa var. Fakat hangi PSU'lar uyumludur hiçbir fikrim yok. Kaç W almalıyım kaç Plus olmalı? Bütçem biraz kısıtlı öğrenci dostu fiyat performans ürünü olursa sevinirim.

Peki boyutları fark ediyor mu? Ona göre satın alacağım şimdi. Cooler Master - Master Box MB 501L elimdeki kasa bu.

Hocam FSP erken kargo için bulamadım doğru düzgün. Bu model nasıldır? Önerir misiniz? W ı yükseltmeli miyim yine elimde patlamasın?

Yeni konular

Geri
Yukarı