RX 590 vs RTX2060

MossT

Centipat
Ben aşağıda belirttiğim iki sistem arasında kaldım. 2600 işlemci gayet sağlam bir işlemci gibi. O yüzden öncelikle Ryzen 5 ve GTX 2060 olan sistemi almaya karar vermiştim. Fakat daha derin araştırmalarım sonucu ikinci bir sistem kafamı kurcalamaya başladı. Aşağıda belirttiğim bir diğer sistemde Ryzen 2700 işlemci ve RX 590 bulunmakta. İlerde bu ekran kartı işimi görmezse 2070 ya da 2080'e geçerim diye düşündüğümden, bu sistem daha mantıklı geliyor bana. 1660 Ti günümüz için oldukça yeterli. RX 590'ın ise GTX 1660 Ti ile FPS olarak çok bir farklılığı yok. Sizce işlemciyi yüksek tutup ekran kartını şimdilik ihtiyacımı karşılayacak şekilde RX590 olanı mı alayım, yoksa Ryzen 2600 RTX2060 A mı yöneleyim. Yardımcı olursanız sevinirim.

Adsız.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Daha iyi kombine edilmiş sistemler bulunacaktır diye düşünüyorum.
Düzeltiyorum, monitörleri görmedim. Yine de farklı yerlerde araştırmak da fayda olabilir.

Son düzenleme:
İki sistemi de o PSU'lara teslim etmek pek mantıklı değil. Farklı sitelerden toplama imkanınız varsa aşağıdakini öneririm.

Anakart: Gigabyte B450M S2H
İşlemci: AMD Ryzen 5 3600
RAM: Corsair Vengeance LPX 16GB(2x8GB) 3000MHz
Ekran Kartı: Sapphire Pulse Radeon RX Vega 56 8 GB
SSD: Crucial 240GB BX500
HDD: Seagate Barracuda 1TB 3.5" 7200RPM
Kasa+PSU: Cooler Master MasterBox MB501L 600W

Toplamda 5515 TL tutuyor. Üzerinde değişiklikler yapılabilir elbette. Mesela 1 TB HDD ve 240 GB SSD yerine 480 GB SSD almayı yeğlerim. Bütçenden geri kalanıyla da ekran alabilirsin.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı