RX 590'da 0 RPM açıkken nasıl manuel fan ayarı yapılır?

Makaleler
1
Yer
In STEM World
Daha fazla  
Radeon yazılımı üzerinden manuel fan ayarı yapmak istiyorum. Fakat, 0 RPM ile yaptığım manuel fan ayarını aynı anda aktif edemiyorum. Akabindeyse fanlar 60 dereceye ulaşmadan bile sistem boştayken (30 derece) dönüyorlar. Fan ayarlarını değiştirme sebebim kartın tam yükte 78 dereceye kadar çıkması. Fakat tuhaf bir durum da var tabii. O da kart 70 derece üstünü görmesine rağmen 1050-1250 RPM hızlarında dönüyor. Ben açıkçası sıcaklığı 1750-2000 RPM ile 65 dereceye sabitlemek istiyorum. Kart daha 1 yıllık termal macun gereksinimi yok, driver WHQL ve kasa da bu.

Radeon yazılımı üzerinden manuel fan ayarı yapmak istiyorum. Fakat, 0 RPM ile yaptığım manuel fan ayarını aynı anda aktif edemiyorum. Akabindeyse fanlar 60 dereceye ulaşmadan bile sistem boştayken (30 derece) dönüyorlar. Fan ayarlarını değiştirme sebebim kartın tam yükte 78 dereceye kadar çıkması. Fakat tuhaf bir durum da var tabii. O da kart 70 derece üstünü görmesine rağmen 1050-1250 RPM hızlarında dönüyor. Ben açıkçası sıcaklığı 1750-2000 RPM ile 65 dereceye sabitlemek istiyorum. Kart daha 1 yıllık termal macun gereksinimi yok, driver WHQL ve kasa da bu.

Aynısını bende 5600XT ile deniyorum ama olmuyor.

Radeon yazılımı üzerinden manuel fan ayarı yaparsanız 0 dB fan özelliği çalışmaz. Maalesef dediğiniz özellik yok Radeon da.3. parti farklı bir uygulama ile yapılabiliyordu sanırım. Bilenler yazabilir.

AMD Memory Tweak üzerinden Zero RPM yapabilirsin.
GPU Tweak RX 590 Pulse'de çalışıyor mu?
Çalışmıyor diye biliyorum.
Ne AMD'miş arkadaş Zero RPM ile manuel fan ayarı neden yapılamıyor bir türlü anlamış değilim. Hayır, dediğiniz uygulamayla yapılabiliyorsa neden Radeon Software'e bu yazılımı entegre etmemişler? AMD'yi anlamak mümkün değil.

Geri
Yukarı