RX 6000 serisi ekran kartı kullanıcılar kartlarından memnun mu?

Sapphire 6600 kullanıyorum. Ondan önce RX570 vardı.Bir önceki de 1060 di. Benimki yeterlilik-performans-fiyat üçgeninde bir tercih. Sevdiğim oyunları yeterli grafik ayarları ile mümkün olan en iyi fiyat ile oynamamı sağlıyor. 5-10 fps fazla alıp, 5-10 derece daha soğuk bir kart için fazladan 3-5k vermek bu ekonomide çok zor benim için. Tabii ki param olsa daha stabil olduğunu tecrübe ettiğim Nvidia kullanırım açıkçası. Ama fiyat farki- getirisi için ileride karşılaşabileceğim olası yazılımsal sorunları göze aldım. Mesela bir kac ay önce sürücü güncelledim (sürümü hatırlamıyorum) oyunlarımda gözle görülür performans sorunları yaşadım. Eskiye döndüm ve yeni sürücüyü bekledim. Simdi hiç bir sorun yaşamadan kullanıyorum.

Tuf 6900Xt kullanıyorum memnunum.

Sapphire RX 6700 almayı düşünüyorum almadan önce sormak istiyorum direkt RX 6000 serisi kullanıcıları da yazabilir kartınızdan memnun musunuz? Biraz araştırdım piyasada 1080p oyunculuk için en iyi kart sanırım yalnız direkt RX 6700'te sorunla karşılaşan görmedim ama RX 6000 serisi kullanıcıları arasında yazılımsal olarak şikayet edenler var. Ben en son AMD ekran kartı olarak R7 260X kullandım ve çocukken elimi açıp bilgisayara hata vermemesi için dua ettiğimi bilirim :) o yüzden AMD'ye selam vermeden ilk bir sorayım dedim.

Bende saphhire RX 6900XT toxci limited Edition 360mm var mükemmel kart performansı çok iyi soğutma konusunda 60 dereceyi geçmiyor 2 k Ultra ayarlarda. Fan oranı %50 de çalışıyor.

Ama insanların milletin ve yayıncıların gazıyla nvidia tercih etmesi daha güzel bu sayede 3de 2 fiyatına neredeyse daha güçlü ekran kartlarını amdden alıyoruz örnek olarak 3060ın 12 gb olup ti versiyonunun 8 gb olması kadar saçma ve 3000 serisine nvidianın dlss 3 teknolojisini getirmemesi bunlara rağmen milletin nvidia sevdası garip ve üzücü.

Geri
Yukarı